Bo ważna jest profilaktyka! Darmowe badania profilaktyczne w Mielcu

  • 20.11.2017, 12:19 (aktualizacja 22.11.2017 12:22)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Bo ważna jest profilaktyka! Darmowe badania profilaktyczne w Mielcu
W dniu 15 listopada bus fundacji „SŁONECZNA PRZYSZŁOŚĆ” zaparkował przy Przedszkolu Miejskim nr 1 w Mielcu. Pod takim hasłem ,,Kocham, więc badam” – w środę w specjalistycznym ambulansie dzięki przebadano około 40 małych dzielnych pacjentów.

Na pokładzie specjalistycznego ambulansu każde dziecko miało  wykonane badania  USG, wykonano również bieżącą ocenę wybranych obszarów ciała: szyi, jamy brzusznej oraz okolic układu rozrodczego. Rodzice otrzymali wynik oraz konsultację lekarza co do ewentualnej dalszej diagnostyki. Nad sprawną rejestracją czuwali dyrekcja i pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mielcu.

-Mając na uwadze dobro najmłodszych mieszkańców naszego miasta zaproponowaliśmy rodzicom przedszkolaków skorzystanie z oferty badań. Organizując pierwszą tego typu akcje chcieliśmy ułatwić rodzicom dostęp do badań profilaktycznych – powiedziała Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Agata Ćwięka.

Prezydent Miasta Mielca Jan Myśliwiec dodał: -Badania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców. Jestem przekonany, że to bardzo cenna inicjatywa mobilizująca do kontrolowania stanu zdrowia swoich pociech. Będziemy rozważać kolejne edycje akcji.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.