Bo ważna jest profilaktyka! Darmowe badania profilaktyczne w Mielcu

  • 20.11.2017, 12:19 (aktualizacja 22.11.2017 12:22)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Bo ważna jest profilaktyka! Darmowe badania profilaktyczne w Mielcu
W dniu 15 listopada bus fundacji „SŁONECZNA PRZYSZŁOŚĆ” zaparkował przy Przedszkolu Miejskim nr 1 w Mielcu. Pod takim hasłem ,,Kocham, więc badam” – w środę w specjalistycznym ambulansie dzięki przebadano około 40 małych dzielnych pacjentów.

Na pokładzie specjalistycznego ambulansu każde dziecko miało  wykonane badania  USG, wykonano również bieżącą ocenę wybranych obszarów ciała: szyi, jamy brzusznej oraz okolic układu rozrodczego. Rodzice otrzymali wynik oraz konsultację lekarza co do ewentualnej dalszej diagnostyki. Nad sprawną rejestracją czuwali dyrekcja i pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mielcu.

-Mając na uwadze dobro najmłodszych mieszkańców naszego miasta zaproponowaliśmy rodzicom przedszkolaków skorzystanie z oferty badań. Organizując pierwszą tego typu akcje chcieliśmy ułatwić rodzicom dostęp do badań profilaktycznych – powiedziała Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Agata Ćwięka.

Prezydent Miasta Mielca Jan Myśliwiec dodał: -Badania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców. Jestem przekonany, że to bardzo cenna inicjatywa mobilizująca do kontrolowania stanu zdrowia swoich pociech. Będziemy rozważać kolejne edycje akcji.

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe