Na początek obchodów 100-lecia Niepodległości mielczanie posadzili pamiątkowy dąb

  • 17.11.2017, 12:08
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Na początek obchodów 100-lecia Niepodległości mielczanie posadzili pamiątkowy dąb
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości z udziałem wojewody podkarpackiego – Ewy Leniart, marszałka województwa podkarpackiego – Władysława Ortyla, starosty powiatu mieleckiego Zbigniewa Tymuły i wypełniającego zadania i kompetencje prezydenta Mielca – Jana Myśliwca oraz licznych przedstawicieli mieleckiej społeczności miała miejsce uroczystość posadzenia Dębu Niepodległości. Drzewo posadzono na skwerze pomiędzy budynkiem Liceum, a budynkiem Urzędu Miejskiego.

Organizatorem uroczystości i inicjatorem przedsięwzięcia był Obywatelski Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu.

Uroczystość rozpoczęła w naszym mieście Rok Niepodległości, czyli przygotowania do obchodów jubileuszu 100-lecia Niepodległości, który obchodzić będziemy w roku przyszłym.

W ramach Roku Niepodległości Obywatelski Komitet zaplanował szereg przedsięwzięć i akcji społecznych m.in.: posadzenie dębów będących żywymi pomnikami mieleckich legionistów, akcję zbiórki krwi, wydanie publikacji, organizację imprez oraz ustawienie Obelisku Niepodległości, mających w sposób godny i adekwatny przygotować mieleckie społeczeństwo do przyszłorocznego jubileuszu.

Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń dla zasłużonych krzewicieli narodowej tradycji i historii. Order Odrodzenia Polski Polonia Restituta nadany przez Prezydenta RP za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, działalności społecznej, służby państwowej z rąk wojewody i marszałka odebrał Jerzy Dębicki. Medale Pro Memoria nadane przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych otrzymali: Bogdan Pląder, Robert Sukiennik, Paweł Dębicki i Jerzy Flis.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.