Około 200 kanarków i ptaków egzotycznych mogliśmy oglądać w minioną sobotę i niedzielę w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie.

  • 20.11.2017, 15:00 (aktualizacja 20.11.2017 15:29)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Około 200 kanarków i ptaków egzotycznych mogliśmy oglądać w minioną sobotę i niedzielę w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie. Msk
Ta wyjątkowa ekspozycja poprzedzona była konkursem ptaków wystawianych przez pasjonatów z Małopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Oprócz pospolitych okazów, które można spotkać w sklepach zoologicznych, podczas wystawy można było zobaczyć między innymi kanarki kolorowe, papugi Australii, papugi rozelle, papugi królewskie, papugi barabanda, papugi nimfy, papugi nierozłączki, papugi amandyny i papugi żeberka, które są dużo rzadsze, a ich hodowla wymaga specjalistycznej wiedzy. Wystawa ptaków poprzedzona była konkursem ptaków zaprezentowanych przez pasjonatów z Małopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Najlepsi hodowcy - we wszystkich kategoriach wystawianych ptaków - otrzymali puchary. A pozostali - dyplomy.

Wyróżnienia za kanarki: Mariusz Staroń, Tomasz Straż, Mieczysław Galas, Józef Niwa.

Za papugi aleksandretty: Paweł Para, Marek Lewicki, Paweł Para.

Za papugi duże Ameryki: Mirosław Galas, Sylwia Piotrowska, Adam Stypa

Za papugi średnie: Waldemar Polit, Adam Śliwa, Mirosław Galas

Za papugi rozelle białolice: Paweł Para, Adam Śliwa, Paweł Para

Za papugi małe: Mirosław Galas, Adam Stypa, Waldemar Polit

Za gołąbki egzotyczne: Waldemar Polit, Paweł Para, Waldemar Polit

Natomiast w egzotyce drobnej wyróżnieni zostali: Paweł Para, Waldemar Polit, Sylwia Piotrowska

Msk

Zdjęcia (19)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe