Święto Niepodległości w Mielcu. Niezwykłe obchody.

  • 12.11.2017, 14:10 (aktualizacja 17.11.2017 06:54)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Święto Niepodległości w Mielcu. Niezwykłe obchody.  UM Mielec
W tradycyjny znany od wielu lat sposób mielczanie obchodzili Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Bazylice Mniejszej św. Mateusza. Następnie uformowany na ulicy Kościuszki pochód przeszedł pod Pomnik Wolności. Na czele szła Mielecka Orkiestra Dęta i Jednostka Strzelecka 2093 im. Gen. Broni Władysława Sikorskiego, a następnie poczty sztandarowe, kombatanci, samorządowe władze miasta, powiatu i województwa oraz delegacje urzędów, szkół i instytucji.

 

 

Okolicznościowy program artystyczny o drodze Polski do niepodległości przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Po tym występie delegacje samorządowców, polityków, instytucji i różnych stowarzyszeń złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

 

 

Szymon Burek

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.