SCK wciąż bez dyrektora. Konkurs unieważniony.

  • 15.11.2017, 08:03
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

SCK wciąż bez dyrektora. Konkurs unieważniony.
Niestety, nadal nie wiemy, kto poprowadzi mieleckie Samorządowe Centrum Kultury. Kandydaci, którzy złożyli swoje oferty w konkursie, podobno zapomnieli o wszystkich niezbędnych dokumentach. Konkurs został unieważniony

Informacja o unieważnieniu konkursu pojawiła się dokładnie 3 listopada i została opublikowana na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Mielcu. Sytuacja jest co najmniej niepokojąca. Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu jest ogromną instytucją, dysponującą kilkumilionowym budżetem.

Wieloletni dyrektor SCK Jacek Tejchma zrezygnował z pracy jesienią 2016 roku. Od początku 2017 roku prezydent Daniel Kozdęba powierzył obowiązki tymczasowego prowadzenia SCK Joannie Kruszyńskiej, która jeszcze przed odejściem Tejchmy została zastępcą dyrektora ds. domu kultury. Kruszyńska od wielu lat kierowała działem organizacji imprez SCK. Odpowiadała m.in. za organizację największych imprez kulturalnych, jak "Dni Mielca" czy "Mielecki Festiwal Muzyczny".

Wrześniowy konkurs


Oficjalnie konkurs na dyrektora SCK rozpisano we wrześniu. Komisja konkursowa poszukiwała osoby z wyższym wykształceniem i z pięcioletnim stażem pracy oraz minimum dwuletnim stażem na stanowisku kierowniczym. Dodatkowo kandydat musiał przygotować swoją autorską koncepcję prowadzenia placówki kulturalnej. Nabór trwał do 23 października, a weryfikacja ofert odbyła się właśnie 3 listopada.

Ku zaskoczeniu wielu osób okazało się, że konkurs unieważniono. Udało się nam dowiedzieć, że do konkursu zgłosiło się czterech kandydatów. Niestety, wszystkie złożone oferty były niekompletne. Posiedzenie komisji konkursowej odbyło się 2 listopada w Urzędzie Miejskim w Mielcu.

- We wszystkich czterech przypadkach nie zostały przez kandydatów przedłożone wymagane dokumenty wskazane w ogłoszeniu o konkursie (np. brak oświadczeń kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego, brak udokumentowania okresu pracy na stanowisku kierowniczym, brak życiorysu z opisem przebiegu dotychczasowej pracy zawodowej oraz pisemnego wniosku o przystąpienie do konkursu), co zgodnie z regulaminem działania komisji, stanowiącym załącznik do zarządzenia prezydenta, skutkuje odrzuceniem wniosków i niedopuszczeniem kandydatów do dalszego etapu postępowania konkursowego - informuje nas Monika Szczodry, sekretarz miasta Mielca.  

Grudzień

Komisja konkursowa 3 listopada poprzez zarządzenie prezydenta ogłosiła nowy konkurs na stanowisko dyrektora Samorządowego Centrum Kultury. Kandydaci mogą składać swoje oferty do 8 grudnia. Prawdopodobnie procedura konkursowa zgodnie z zarządzeniem ma się zakończyć we wtorek, 19 grudnia. Zasadniczo oferta konkursowa nie różni się od tej wrześniowej, lecz dopisano jedno zdanie o wymaganiu dotyczącym stażu pracy.

Kandydat na stanowisko dyrektora musi mieć 5-letni staż pracy lub okres wykonywania działalności gospodarczej. Oznacza to, że w konkursie mogą startować nie tylko osoby pracujące na etacie, ale także ci, którzy przykładowo działają w sferze kultury, oferując swoje usługi i mający własne firmy. 

Szymon Burek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
obiektywny
obiektywny 17.11.2017, 12:58
Macie to na głosowaliście, uśmiech w blasku sztucznych zębów pani minister jest wielce nie szczery ot jest przy korycie a ciemny naród dalej kupuje durnotę.

Pozostałe