Mielec uczcił rocznicę niepodległości [ZDJĘCIA]

  • 11.11.2017, 15:24 (aktualizacja 11.11.2017 16:07)
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Mielec uczcił rocznicę niepodległości [ZDJĘCIA] Arkadiusz Łysoń
Dziś mielczanie świętowali 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

Uroczystość jak co roku rozpoczęła się Mszą św. w intencji Ojczyzny w bazylice mniejszej pw. św.Mateusza.

Po Mszy św. uczestnicy uformowali pochód, w którym szli kolejno: Mielecka Orkiestra Dęta, Jednostka Strzelecka 2093 im. gen. broni  Władysława Sikorskiego, poczty sztandarowe, kombatanci, parlamentarzyści, samorządowe władze miasta, powiatu i województwa, przedstawiciele Sądu Rejonowego, delegacje urzędów, instytucji, partii politycznych, związków zawodowych i stowarzyszeń, delegacje szkół i pozostali uczestnicy.

Przed pomnikiem Wolności, po odśpiewaniu hymnu państwowego, zebrani wysłuchali programu artystycznego o Ojczyźnie, który w tym roku przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2.
Następnie delegaci szkół, instytucji i władz samorządowych złożyli kwiaty przed Pomnikiem, a poczty sztandarowe przeszły w uroczystej paradzie z ul. Jadernych na ul. Wolności.

Na wspólne świętowanie przyszły także całe rodziny z dziećmi trzymającymi biało-czerwone chorągiewki. Po oficjalnym zakończeniu uroczystości przedstawiciele Obywatelskiego Komitetu Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozdali uczestnikom pamiątkowe guziki Legionów Polskich z 1916 roku.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (75)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe