Rekordowa liczba osób pisała Dyktando Niepodległościowe w Mielcu [ZDJĘCIA]

  • 9.11.2017, 22:55 (aktualizacja 10.11.2017 05:38)
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Rekordowa liczba osób pisała Dyktando Niepodległościowe w Mielcu [ZDJĘCIA] Arkadiusz Łysoń
Prawie 300 osób pisało w czwartkowy wieczór w Mielcu Dyktando Niepodległościowe. Jubileuszowe, gdyż zostało zorganizowane już po raz 10 z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Organizatorem imprezy jest II LO w Mielcu. W sali w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym SCK, gdzie uczestnicy pisali Dyktando, brakowało już wolnych miejsc.

Zanim uczestnicy zaczęli pisanie, wysłuchali Chóru II LO w Mielcu pod dyrekcją Antoniego Stańczyka.

- Czym to jest spowodowane, że corocznie coraz więcej osób bierze udział w dyktandzie? Myślę, że jest to formuła niezmieniona od 10 lat. Uczestnicy wiedzą, czego się spodziewać i wiedzą także, że dyktando będzie trudne. Ale ważne jest to, że wszyscy się dobrze bawimy - mówił Zbigniew Rzeźnik, dyrektor II LO w Mielcu.

 

Dyktando w przeważającej większości pisała mielecka młodzież, chociaż nie brakowało również dorosłych mielczan.

Z tekstem, który czytała Magdalena Zalotyńska, wicedyrektor II LO, spróbowali zmierzyć się także przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych z marszałkiem Władysławem Ortylem, starostą Zbigniewem Tymułą i Zastępcą Prezydenta Mielca Janem Myśliwcem na czele.

Zdaniem piszących, tegoroczne dyktando było bardzo trudne. Niektórzy kręcili głowami nie wiedząc, jak zapisać poszczególne zdania. Tematem wiodącym było zaplanowanie wyjazdu - nie brakowało więc w tekście różnych nazw i pojęć geograficznych.
Autorkami dyktanda były nauczycielki języka polskiego w II LO w Mielcu Jolanta Gałkowska i Magdalena Zalotyńska.


Po ukończonych zmaganiach ortograficznych organizatorzy rozlosowali wśród uczestników ponad 115 nagród. Były one ufundowane przez patronów honorowych dyktanda, mieleckie instytucje i firmy. Zwycięzcy natomiast zostaną powiadomieni telefonicznie w sobotę rano.

Uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce przed sobotnim koncertem niepodległościowym.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (54)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe