Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie” świętuje jubileusz. W Mielcu działa już 20 lat

  • 2.11.2017, 11:08 (aktualizacja 02.11.2017 15:50)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie” świętuje jubileusz. W Mielcu działa już 20 lat R. Trojnacki
W Samorządowym Centrum Kultury odbyła się konferencja naukowa, poświęcona przemocy domowej, będącej jednym z problemów, jakimi zajmuje się mieleckie stowarzyszenie.

Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie”  niesie pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym, a także rozwiązuje pokrewne problemy, związane z  przemocą, problemami rodzinnymi i wychowawczymi oraz przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu.

- Dzięki solidnej profilaktyce i edukacji, osoby uzależnione mają szansę zyskać pełną wiedzę, jak uzyskać pomoc w wychodzeniu z nałogów, aby rozpocząć normalne, wartościowe życie. Zróbmy wszystko, aby nie dopuszczać do rozprzestrzenienia się patologii społecznych, degenerujących ludzi i spychających ich na margines życia – apelował Bogusław Kołacz, proponując m.in. utworzenie w Mielcu stacjonarnego oddziału leczenia odwykowego, łącznie z detoksem oraz powołanie poradni psychoterapeutycznej dla młodzieży, która zajmowałaby się m.in. leczeniem depresji.

Podsumowanie 20 lat pracy Nowego Życia przedstawił w imieniu stowarzyszenia Wirginiusz Królewicz. Mówił m.in. o tym, że bez wyeliminowania z naszego życia patologii będących często skutkiem alkoholizmu, przemocy i narkomanii, nie zbudujemy nowoczesnego, dojrzałego społeczeństwa.

Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie” realizuje programy finansowane przez Gminę Miejską Mielec oraz prowadzi Punkt Konsultacyjno-Informacyjny ds. Uzależnień, gdzie udzielane są porady w zakresie  problematyki alkoholowej i innych uzależnień, a także dotyczących przeciwdziałania przemocy w rodzinie, pomocy prawnej, pomocy psychologicznej dla dzieci i dorosłych, poradnictwa w zakresie pomocy socjalnej i pomocy pedagogicznej. Organizowane są obozy terapeutyczne, warsztaty i inne formy działań profilaktycznych i terapeutycznych, dla osób uzależnionych, współuzależnionych, promujące trzeźwy i zdrowy styl życia. W ramach program „Streetworker” prowadzone są podwórkowe i świetlicowe zajęcia z dziećmi i młodzieżą uczące m.in.  kreatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Z okazji jubileuszu 20-lecia pierwszy zastępca Prezydenta Miasta Mielca Jan Myśliwiec przekazał na ręce działaczy „Nowego Życia” okazałą kronikę wydarzeń, która ma upamiętniać najważniejsze wydarzenia w życiu stowarzyszenia.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe