W weekend nocne wyłączenie wody. MPGK zaplanował remont.

  • 2.11.2017, 10:32 (aktualizacja 02.11.2017 11:28)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
W weekend nocne wyłączenie wody. MPGK zaplanował remont.
Dwa agregaty w pompowni wysokiego tłoczenia w Mielcu zostaną wymienione na nowe, ale, jak informuje MPGK Mielec, nie da się przeprowadzić takich prac modernizacyjnych bez przerwy w dostawie wody. Przestój nastąpi w nocy z 5 na 6 listopada (od północy do godz. 4.00 rano 6 listopada).

Prace remontowe już w najbliższą niedzielę w nocy. Wstępnie remont może trwać ok 4 godzin.  

- Aby zamontować nowe kolana i zasuwy w dwóch pompach, a potem wykonać stosowne uszczelnienia, niezbędne jest całkowite wyłączenie pomp podających wodę do sieci miejskiej. Jednak zdajemy sobie sprawę, że zawieszenie dostaw wody jest dla mieszkańców uciążliwe, dlatego przewidzieliśmy je w porach minimalnego zapotrzebowania na wodę, czyli w godzinach nocnych – podkreśla Wiesław Ciężadło, dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych MPGK.

Włączenie pompowni do pracy nastąpi w godzinach porannych 6 listopada.


Przerwa w dostawie wody może spowodować zmiany właściwości organoleptycznych wody, tzn. może mieć ona inny kolor, da się być może zauważyć jej mętność. Wyczuwalny będzie zapach, który jest specyficzny dla chloru. – Nie znaczy to jednak, że woda będzie szkodliwa czy też jej używania lepiej unikać. Nic takiego. Przez cały czas prac woda będzie bezpieczna dla zdrowia. Niezależnie od okoliczności, woda, która trafia do mieszkańców musi być przebadana, a jej zdatność do spożycia nie ulega wątpliwości – zapewnia Wiesław Ciężadło.

– Sądzimy, że warto przetrwać tę przerwę w dostawie wody, ponieważ wynika ona z chęci utrzymania naszych usług na najwyższym poziomie. Warunkiem tego, że sieć miejska długie lata działała sprawnie, jest jej stała modernizacja. Pomimo to, za wszelkie utrudnienia odbiorców przepraszamy – dodaje dyrektor.
 

 

 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe