Mielec. Uroczystość 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w nowej sali gimnastycznej. [ZDJĘCIA]

  • 29.10.2017, 05:00 (aktualizacja 29.10.2017, 07:13)
  • Arkadiusz Łysoń

Podziel się:

Oceń:

Mielec. Uroczystość 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w nowej sali gimnastycznej.  [ZDJĘCIA] - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Adam Jastrząb był zaszczycony, że może oficjalnie świętować jubileusz 60-lecia szkoły w nowej sali gimnastycznej. Foto: A. Łysoń
Podwójna uroczystość w Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu zgromadziła licznych gości. Społeczność szkolna świętowała oficjalne oddanie do użytku nowo wybudowanej sali gimnastycznej, a także 60-lecie działalności szkoły.

Wszystkich zgromadzonych w nowej sali gimnastycznej w czwartek, 19 października, powitał dyrektor szkoły Adam Jastrząb. - Czuję się bardzo zaszczycony i dziękuję Bogu, że to właśnie mnie przypadł obowiązek zorganizowania tego święta – mówił dyrektor SP nr 3. - Jubileusz to dobry czas do wspomnień, powracających przy każdym dźwięku szkolnego dzwonka. Szkoła nasza wytworzyła sobie tradycje, posiada swój klimat. Ale jej wychowankowie są dla nas największym w dniu dzisiejszym prezentem. Działalność wychowawcza, sportowa została na przestrzeni lat uwieńczona wieloma sukcesami. Mam nadzieję, że będzie tak samo w nowej, zreformowanej rzeczywistości, związanej ze zmianą ustroju szkolnego – dodawał dyrektor.

Szkole od lat brakowało odpowiedniej bazy sportowej. Władze szkolne zabiegały o wybudowanie nowej sali gimnastycznej, która wreszcie stała się faktem. Nowa sala gimnastyczna posiada wymiary 23x44 metry. Mieści niepełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, które można dzielić specjalną kotarą grodzącą na dwie mniejsze sale ćwiczeń. Nowe zaplecze sportowe zastąpi starą, niewielką salę na piętrze budynku, w której do tej pory prowadzono zajęcia wychowania fizycznego.

Ksiądz Stanisław Konarski powiedział: Napełniajcie serca cnotami, umysł naukami, a ciało ćwiczeniami. My dzisiaj te słowa przekuwamy w czyny, oddając do dyspozycji uczniów tak piękną salę. Wszyscy jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – powiedział dyrektor szkoły.

Nie obyło się także bez podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania obiektu sportowego. - Dziękuję samorządowi poprzedniej kadencji za rozpoczęcie działań, samorządowi obecnej kadencji za kontynuację i zakończenie. Dziękuję również naczelnikowi wydziału edukacji Arkadiuszowi Gałkowskiemu za pilnowanie, żeby wszystko przebiegało jak należy – mówił Adam Jastrząb.

 - Dzisiaj dobiega końca ten etap historii szkoły, kiedy mija jej 60 lat. Dziś również rozpoczyna się nowy etap: otwieramy piękną salę, gdzie będzie można prowadzić zajęcia z wychowania fizycznego na lepszym poziomie. Trzeba pogratulować przede wszystkim dyrektorowi szkoły i podziękować za jego upór, waleczność w tym, żeby doprowadzić do zakończenia tej budowy – mówił Jan Myśliwiec, zastępca prezydenta Mielca. - Myślę, że ci, którzy będą użytkować tę salę, docenią ten trud. Efekt jest fantastyczny, możemy powiedzieć, że wychowanie fizyczne będzie rzeczywiście na poziomie XXI wieku – dodawał Myśliwiec, który nie zapomniał o życzeniach z okazji jubileuszu szkoły.

Wprowadzone w trakcie budowy sali zmiany pozwoliły na wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia z przeznaczeniem na świetlicę.

– Jestem absolwentem tej szkoły i z przyjemnością tutaj wracam. Widzę, jaka jest tu jakość kształcenia, ale cieszę się też, że poprawia się jej struktura – mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. - Pamiętając, że jesteśmy w okolicach Dnia Edukacji Narodowej, chciałem wszystkim nauczycielom i pedagogom serdecznie podziękować za to, co wnoszą w kształcenie i wychowanie naszych dzieci. To praca, która wiąże się z poważnymi obowiązkami i wyzwaniami. Nauczycielem trzeba się urodzić, robić to z pasją, a wtedy na pewno docenią to uczniowie - dodał.

Wszyscy przemawiający przekazali na ręce dyrektora różne upominki dla szkoły i uczniów.

Na uroczystościach obecni byli absolwenci pierwszego rocznika Szkoły Podstawowej nr 3. – Ja i 90 moich koleżanek i kolegów rozpoczęliśmy naukę w roku 1957, a więc byliśmy pierwszym rocznikiem, który uczył się w tej szkole. Jest to dla nas ogromne przeżycie, że tutaj dzisiaj jesteśmy, chociaż utrzymujemy ze sobą kontakt na bieżąco – mówił Wacław Świerczyński, absolwent SP nr 3. - Chciałem podziękować naszemu gronu profesorskiemu z tamtych lat, że wychowując nas, ukształtowali nas prawidłowo i wyszliśmy na ludzi. Około 90 procent z nas zdało maturę, 40 procent jest po wyższych szkołach, niektórzy mają swoje życiowe osiągnięcia. Chcę dzisiaj życzyć wszystkiego najlepszego i niech ta szkoła w dalszym ciągu rozkwita. My, starzy absolwenci, cieszymy się bardzo z jej sukcesów – dodawał.

Poświęcenia nowej sali gimnastycznej dokonał ks. prałat Bogusław Połeć, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

Uczniowie szkoły na podwójne uroczystości przygotowali specjalny, kolorowy program artystyczny.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (50)

Podpięte galerie zdjęć:
Uroczystość 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu

Uroczystość 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu

Ze społecznością szkolną świętowało wielu przyjaciół szkoły, władze samorządowe i absolwenci.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe