[RAPORT] Kto znajdzie pracę w 2018 roku

  • 27.10.2017, 11:57 (aktualizacja 27.10.2017, 16:02)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

[RAPORT] Kto znajdzie pracę w 2018 roku PUP
Po raz kolejny eksperci rynku pracy oraz pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu dyskutowali o sytuacji na lokalnym rynku pracy i przewidywanych zmianach w 2018 roku.

Wyniki pracy ekspertów wskazują, kogo będą poszukiwać pracodawcy oraz w jakich zawodach będą trudności w znalezieniu zatrudnienia. Spotkanie zorganizowano w ramach ogólnopolskiego badania "Barometr zawodów". W tym roku ocenie poddanych zostało prawie 170 grup zawodowych, które podzielono na 3 kategorie: zawody deficytowe, nadwyżkowe i zrównoważone. Przedstawiciele zawodów deficytowych nie powinni mieć kłopotów ze znalezieniem pracy, gdyż pracodawcy są zainteresowani zatrudnianiem kandydatów z odpowiednimi kompetencjami. Zawody nadwyżkowe to takie, w których znalezienie pracy jest dużo trudniejsze ze względu na mniejszą liczbę ofert pracy oraz dużą grupę osób poszukujących zatrudnienia. W przypadku zawodów zrównoważonych liczba osób chętnych do jej podjęcia powinna być zbliżona do liczby dostępnych ofert pracy.
 
- Ustalenia ekspertów wskazują, że przypadku coraz większej liczby zawodów mamy do czynienia z rynkiem pracownika i pracodawcy mają kłopoty ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. Większych problemów ze znalezieniem pracy nie powinni mieć pracownicy budowlani wszystkich specjalizacji, blacharze, lakiernicy i mechanicy samochodowi, kierowcy pojazdów ciężarowych, kucharze, piekarze, sprzedawcy, krawcy, fryzjerzy, magazynierzy, ślusarze, operatorzy maszyn przemysłowych, spawacze, elektrycy oraz pracownicy linii produkcyjnych - informuje Marek Przygoda, koordynator badania w Mielcu.
 
Więcej w 43 numerze Korso

SzB

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Dziwny jest ten swiat!
Dziwny jest ten swiat! 31.10.2017, 06:06
Moze lepiej wladze sie zastanowia dlaczego ludzie nie podejmuja pracy....moim skromnym zdaniem 2000 zl brutto to dosyc smieszne wynagrodzenie za miesieczna prace....
rrr
rrr 30.10.2017, 12:37
Problem z osobami bezrobotnymi po studiach jest nie jak się powszechnie mówi że jest za dużo absolwentów ekonomii, administracji, finansów tylko że w urzędach staże lub pracę dostają osoby z innym wykształceniem lub bez np. Technik mechanik może mieć staż w gminie a mgr ekonomii nie bo nie ma pleców. Ale prędko się to nie zmieni.
Zxc
Zxc 27.10.2017, 17:43
Typowe oferty na strefe zalosne, a ludzie po studiach gdzie maja znaleźć prace ??
Marian
Marian 27.10.2017, 14:44
Smiech na sali nie trzeba ekspertow wystarczy wejsc na portale ogloszeniowe

Pozostałe