Wyjechali z Mielca do Wielkiej Brytanii. Co dalej?

  • 30.06.2016, 05:33
  • Monika Świetlińska

Podziel się:

Oceń:

Wyjechali z Mielca do Wielkiej Brytanii. Co dalej? Pixabay.com
Brexit – słowo, które nie schodzi z ust Europejczyków od kilku dni. Budzi obawy emigrantów, zwłaszcza z Polski. Media szacują, że do naszego kraju po odejściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wróci około 400 tys. Rodaków. Czy Marcin i Łukasz z Mielca również?

Łukasz od 10 miesięcy w Anglii, Marcin – od pięciu. Wiedzą, że Wielka Brytania jest krajem wielu możliwości, bo Wyspy dały im to, czego w Polsce, w Mielcu, nie znaleźli – pracę. Łukasz nie kryje, że początki były trudne, ale w przeciągu zaledwie tygodnia od przyjazdu sytuacja się zmieniła. Dostał kontrakt, znalazł mieszkanie. - Dobra motywacja i ciężka praca zawsze przynoszą oczekiwany efekt – zdradza. Jego kolega, Marcin, zanim zdecydował się na Anglię, pracował w Holandii. - Przyjechałem w lutym. Pierwszą pracę znalazłem w ciągu pięciu dni. Po trzech miesiącach złożyłem podanie do innego pracodawcy, zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i otrzymałem stały kontrakt – opowiada.

Więcej w 26 numerze Korso

Monika Świetlińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe