SPR Stal Mielec w mieleckim pogotowiu – kręcili filmik!

  • 19.10.2017, 01:39
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
SPR Stal Mielec w mieleckim pogotowiu – kręcili filmik!
W ambulatorium Pogotowia Ratunkowego, we współpracy ze Szkołą Ratownictwa Medycznego przy stacji, powstał krótki filmik, w którym wystąpili zawodnik SPR Stal Mielec Michał Chodara oraz pielęgniarka Joanna Drop. To element kampanii zachęcającej do oddawania szpiku kostnego chorym. Materiał niebawem będzie upowszechniać PGNiG Superliga.

- To wszystko w ramach akcji DKMS, w którą włączyliśmy się wraz ze wszystkimi klubami występującymi w PGNiG Superlidze. Niektórzy zawodnicy od zawsze czuli i tego nie kryli, że są po to by pomagać innym. Czasem uratowanie czyjegoś życia, wbrew pozorom, nie jest aż tak trudne, a takiej szansy nie wolno zmarnować. Jednym ze sposobów, aby stać się prawdziwym bohaterem, jest podzielenie się z chorym swoim szpikiem – mówi Paweł Wacławik, prezes SPR Stal Mielec. - Ambasadorzy PGNiG Superligi przez cały październik będą do tego zachęcać – dodaje.

Scenka, którą odegrali w pogotowiu zawodnik Michał Chodara i Joanna Drop, pielęgniarka z mieleckiego pogotowia, miała bardzo prosty scenariusz. Sportowiec podczas badania dowiaduje się od pielęgniarki o możliwości wysłania próbki materiału pobranego w kilka minut z jamy ustnej do DKMS, który znajdzie ewentualne pokrewieństwo z biorcą potrzebującym szpiku. „Pomożesz? Bo możesz! Masz w to genach” – głosi hasło, które Michał Chodara z przekonaniem wygłosił w filmiku.

- Nigdy nie miałam do czynienia ani z kamerą, ani ze sceną, więc nie porywałam się na wielkie dokonania artystyczne, to oczywiste. Po prostu chciałam pomóc, bo jako pielęgniarka, bardzo wierzę w tę akcję. W ogóle idea ratowania życia zawsze jest warta wysiłków, więc zrobiłam co mogłam. Może moja gra aktorska nie była profesjonalna, ale przecież nie to się liczyło – podkreśla Joanna Drop.

Dyrektor pogotowia, Paweł Pazdan, który z kolei ma za sobą przygodę aktorską na scenie teatralnej, był pełen uznania dla początkujących aktorów. - Siłą ich występu była wiara w ideę, którą upowszechniają. Od razu było widać, że to dało im odwagę i pozwoliło zagłuszyć tremę. Jako pogotowie jesteśmy bardzo zadowoleni, że dołożyliśmy małą cegiełkę do budowania wiedzy o dawstwie szpiku – mówi dyrektor stacji.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe