Biorezonans pomaga znaleźć źródło choroby

  • 16.10.2017, 11:57
  • Rozmawiała Marietta Mateja Nowak
Podziel się:
Oceń:
Biorezonans pomaga znaleźć źródło choroby mm
Permanentne zmęczenie, problemy ze skórą, trudności w zajściu w ciążę - to tylko część dolegliwości, z którymi wielu z nas boryka się na co dzień. Często standardowe metody leczenia nie są w stanie nam pomóc, wtedy warto zastanowić się nad wykonaniem biorezonansu. Na pytania dotyczące tej metody leczenie odpowiada ekspert, mgr farmacji Katarzyna Mira Kisiel.

Skąd pomysł, by zająć się biorezonansem?
W pracy spotykam wiele osób, które dzielą się swoimi problemami zdrowotnymi, poszukując dodatkowych form wspierania zdrowia. Czasami nie znajdują potwierdzenia swojego samopoczucia w badaniach ogólnych. Mówią, że nie mają konkretnych schorzeń, a mimo tego nie czują się dobrze. Postanowiłam połączyć wiedzę medyczną z naturalnymi metodami wspierania zdrowia. Jestem zwolennikiem holistycznego podejścia, poszukuję przyczyny problemu. Jestem zwolennikiem profilaktyki.

A to właśnie profilaktyka chyba najbardziej kuleje wśród społeczeństwa?
Profilaktyka w dzisiejszym świecie jest bardzo ważna, ponieważ zmieniło się środowisko, w którym żyjemy, a także styl życia, jaki obecnie prowadzimy. Zmienił się sposób odżywania. Jemy za dużo, za słodko, za tłusto i przede wszystkim za szybko. A jak mawiał Hipokrates: „Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem”. Do tego podróżujemy, przemieszczamy się w obrębie różnych stref klimatycznych, co niesie za sobą pewne ryzyko obciążeń. Żyjemy w stresie, śpimy mało. Przy takim trybie życia dochodzi do zachwiania równowagi homeostazy, co zawsze będzie skutkowało pogorszeniu naszego stanu zdrowia. Organizm ma oczywiście pewne zdolności detoksykacji, przez co neutralizuje, przekształca i eliminuje szkodliwe produkty z organizmu w pewnym stopniu. Chcąc mieć doskonałe zdrowie, powinniśmy wspierać swój organizm, oczyszczając go.

Co zatem oprócz oczyszczania organizmu z toksyn powinniśmy robić?
Oczyszczać go z obciążeń pasożytniczych. Pasożyty powodują istotne zaburzenia odporności. A problem jest, monitoruje go WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) i prezentuje w raportach wiele danych dotyczących zagrożeń i zakażeń pasożytniczych. Według danych WHO w ciągu ostatnich 10 lat różnymi pasożytami zaraziło się ponad 4,5 miliarda ludzi. Są one przyczyną 14 milionów przypadków zgonów na świcie w skali roku. Myślę, że nie można całkowicie pominąć tej kwestii. Dlatego powinniśmy się badać.

Więcej w 41 numerze Korso

Rozmawiała Marietta Mateja Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe