Grajmy w jednej drużynie

  • 10.10.2017, 15:57
  • ted
Podziel się:
Oceń:
Grajmy w jednej drużynie arch.
W ostatnich dniach w lokalnych, regionalnych, a także ogólnopolskich mediach pojawiły się bardzo krytyczne opinie dotyczące przygotowania boiska piłkarskiego stadionu miejskiego w Mielcu podczas rozegranego w sobotę, 30 września, meczu I ligi piłki nożnej Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec.

Stan murawy przedstawiciele klubu określili jako katastrofalny. Ilustracją tego faktu jest zdjęcie z meczu, pokazujące jak spod butów jednego z zawodników unosi się gejzer piachu, a obok w murawie jest wyrwa bez trawy. Niestety, obraz ten jest zakłamaniem rzeczywistości, bo o ile rzeczywiście murawa, poddana kilka dni przed meczem zabiegowi piaskowania, nie była najlepsza, to owa wyrwa w murawie pochodziła z pola bramkowego, które na prawie każdym stadionie odbiega od ideału.

Inni mogą pozazdrościć
Klub bije na alarm, twierdząc, że bardzo źle się dzieje w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, który - jak wiadomo - odpowiada za stan bazy sportowej w naszym mieście. Ta baza po długim okresie zaniechań i zaniedbań w ostatnich latach uległa zakrojonej na szeroką skalę modernizacji. Praktycznie wszystkie obiekty zarządzane przez władze miasta i MOSiR (m.in. kompleks sportowy przy ulicy Solskiego, Kusocińskiego, stadion Gryf przy ul. Warszawskiej, obiekt Smoczanki) zostały w mniejszym lub większym stopniu wyremontowane lub  - jak basen przy Powstańców Warszawy - powstały od podstaw.

Ostatnimi akordami tych zmian na lepsze jest planowana budowa nowej hali sportowej, która zastąpi starą hangar-arenę, powstanie kilku kolejnych boisk służących rekreacji, budowa profesjonalnego skateparku oraz modernizacja tzw. błoni MOSiR-u (tereny za basenami odkrytymi między ulicami Jagiellończyka, Padykuły i Sportową). Powstają tu m.in. dwa zupełnie nowe pełnowymiarowe boiska piłkarskie, z których jedno będzie miało naturalną nawierzchnię trawiastą, a drugie będzie sztuczne. Płyty są już gotowe, gotowe jest także oświetlenie boisk. Niedługo między nimi pojawi się trybuna dla publiczności.

Gotowy jest już projekt przebudowy budynku garażowego przy ulicy Sportowej, gdzie w przyszłym roku powstanie obiekt szatniowy pod potrzeby nowego kompleksu piłkarskiego, składającego się w sumie z trzech pełnowymiarowych znakomitych płyt piłkarskich. W ten sposób FKS Stal Mielec stanie się jednym z nielicznych klubów w Polsce będącym posiadaczem tak okazałego ośrodka piłkarskiego nie tylko pod potrzeby pierwszej drużyny, ale także pod potrzeby młodzieżowej Akademii Piłkarskiej Stali Mielec.
 
Spóźnione piaskowanie
Oczywiście istniejące i powstające obiekty sportowe wymagają należytej opieki i zarządzania. Na razie zajmuje się tym MOSiR, ale nowoczesna baza, a przede wszystkim boiska piłkarskie, wymagają bardzo specjalistycznej i fachowej opieki oraz specjalistycznego sprzętu. Niestety, mielecki MOSiR, posiadający obecnie w swoich zasobach aż osiem pełnowymiarowych płyt piłkarskich (w tym dwie sztuczne plus Orlik), takiego sprzętu na odpowiednim poziomie nie posiada. Dlatego duża część niezbędnych zabiegów zlecana jest firmom zewnętrznym.

Tak było z zabiegiem tzw. piaskowania trawy, który zaplanowano na mieleckim stadionie podczas niedawnej dwutygodniowej przerwy w rozgrywkach. W pierwszym tygodniu po meczu Stal Mielec – GKS Katowice warunki pogodowe (opady deszczu) nie pozwoliły na wykonanie planowanych zabiegów. Na początku następnego tygodnia firma zewnętrzna, ze względu na wcześniej zaplanowane prace, nie mogła wykonać piaskowania. Rozpoczęcie zabiegów we wtorek, 26 września, dawało jeszcze szanse na właściwe przygotowanie boiska na sobotni mecz z Zagłębiem. Niestety, okazało się, że ten czas był za krótki i jakość murawy była nieco gorsza niż zazwyczaj, choć należy pamiętać, że stwarzała ona takie same szanse obu drużynom.

Warto podkreślić, że piłkarze, trenerzy i obserwatorzy uznają murawę stadionu w Mielcu za jedną z najlepszych w kraju. Potwierdza to specjalny ranking prowadzony przez organizatora rozgrywek Nice I ligi, który boisko stadionu w Mielcu w całym sezonie  2016/2017 sklasyfikował na wysokim 4 miejscu na 18 klubów występujących w tych rozgrywkach. 

Więcej w 41 numerze Korso

ted

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Kornel@
[email protected] 11.10.2017, 19:04
Boiska są super, ludzie wykonują kawał ciężkiej pracy, by o nie dbać. Na pogodę nie mamy wpływu > taki mamy klimat! Mecz bez wygranej > więc szuka się wymówki. Warunki były równe dla obu drużyn.

Pozostałe