Niech żyje orkiestra

  • 9.10.2017, 15:20
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Niech żyje orkiestra S. Burek
Niedzielne popołudnie, 8 października, to była historyczna chwila dla mieleckiej kultury. To właśnie wtedy wiceprezydent Mielca oficjalnie ogłosił przekształcenie Mieleckiej Orkiestry Kameralnej w Symfoniczną. Wisienką na torcie był wyśmienity koncert mieleckich symfoników.

Mamy w Mielcu szerokie grono muzyków - to dość dobrze znany fakt. Wielu mielczan wybiera edukację muzyczną w lokalnej szkole, a potem studiuje w renomowanych uczelniach muzycznych. Niektórzy wracają do Mielca. Z pewnością najlepszych skupia orkiestra, która już od 20 lat przybliża mielczanom najważniejsze utwory muzyki klastycznej. Z pewnością nie spodziewał się tego autor sukcesu, czyli dyrygent Franciszek Wyzga.

- Bardzo się cieszę z tych ostatnich 20 lat mojej pracy. To, co wtedy sobie postanowiłem - teraz wiem - udało się osiągnąć. Nasza orkiestra skupia muzyków z całego regionu. Widzę, że jest coś takiego w naszej formacji, co przyciąga muzyków do nas. Każda z osób, która do nas przychodziła, to prawdziwy pasjonat. Dziś świętujemy, a przed nami kolejne koncerty. Teraz mogę tylko powiedzieć, że tym działaniem faktycznie zrobiliśmy krok w przód - powiedział nam Franciszek Wyzga.

Mielecka Orkiestra Symfoniczna z okazji inauguracji swojego sezonu artystycznego przygotowała ponadgodzinny koncert, który zakończył się owacjami na stojąco. Orkiestra zaprezentowała perełki muzyki klasycznej: Symfonię nr 40 g-moll kv 440 Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Uwerturę do operetki "Lekka kawaleria" Franza von Suppe.

- Składam serdeczne gratulacje dla członków i twórców tej orkiestry. Powstanie orkiestry symfonicznej jest wydarzeniem bezprecedensowym dla historii miasta. Życzę wszelkiej pomyślności - powiedział w niedzielę Jan Myśliwiec, wiceprezydent Mielca.

Orkiestra wystąpi jeszcze czterokrotnie. W listopadzie mieleccy symfonicy zaprezentują Koncert Niepodległościowy. W styczniu zabrzmią koncerty: Noworoczny oraz Karnawałowy, a na finał w kwietniu Koncert Wiosenny.

Szymon Burek

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe