"BODY ART" Kociańskiego

  • 9.10.2017, 14:38 (aktualizacja 09.10.2017 14:41)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
"BODY ART" Kociańskiego S. Burek
Edwarda Kociańskiego, mieleckiego malarza, a przede wszystkich uznanego pedagoga sztuki zna prawie każdy w Mielcu. Teraz po raz pierwszy możemy poznać jego akty malarskie.

Na wystawie w Miejskiej Galerii "ESCEK" Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu możemy zobaczyć kilkanaście malarskich aktów kobiecych, które artysta tworzył przez kilkanaście ostatnich lat.

- Ta wystawa pokazuje, jak bardzo zakorzeniony jestem w malarstwie figuratywnym. Każde z tych dzieł to opowieść o ciele ludzkim. Bohaterowie moich obrazów to osoby delikatne, nieśmiałe, w pozach odważnych, uchwycone jak gdyby przez dziurkę od klucza. Często na obrazach pojawia się jabłko, owoc symbolizujący grzech lub będący znakiem witalności czy zdrowia. Postacie maluję jako ślad, zapis atrakcyjności młodego ciała - opowiada Edward Kociański.

Szymon Burek

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe