Europa bez granic

  • 4.10.2017, 14:11
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Europa bez granic
Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu biorący udział w projekcie Erasmus+ Youth Empowerment Poiares mają za sobą tygodniowy pobyt w Portugalii.

Wyjazd na początku września do Vila Nova de Poiares był możliwy dzięki zakwalifikowaniu naszego miasta do programu finansowanego w 100% ze środków Unii Europejskiej. Program był skierowany do młodzieży pochodzącej z nie najlepiej sytuowanych ekonomicznie rodzin korzystających z pomocy społecznej, a także z rodzin dotkniętych bezrobociem. Dotyczył również młodzieży o ograniczonych umiejętnościach społecznych zamieszkujących obszary wiejskie.

Stuprocentowe finansowanie ze środków Unii Europejskiej pozwoliło na opłacenie za kwotę ponad 21 tysięcy euro, zarówno przejazdu jak i pobytu w Portugalii dla 20 uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu wraz z opiekunami – nauczycielami tej szkoły.

Program pobytu obejmował m.in. zajęcia edukacyjne i integracyjne z portugalską młodzieżą, a także wycieczki po regionie Vila Nova de Poiares, zwiedzanie uniwersyteckiego miasta Coimbra oraz dwudniowy pobyt nad Atlantykiem.

Młodzi ludzie mieli możliwość wymiany doświadczeń dotyczących kultury i zwyczajów swoich krajów reprezentujących tak różne części Europy. Poznanie i zaakceptowanie tych różnic pozwoliło młodym ludziom zobaczyć, czym naprawdę jest  Unia Europejska. Pracą w grupie młodzież rozwijała i doskonaliła swoje umiejętności językowe. Ze strony portugalskiej  w programie uczestniczyło 30 uczniów.

Projekt okazał się wielkim sukcesem. Młodzież nawiązała kontakty z rówieśnikami z Portugalii, które są podtrzymywane na portalach społecznościowych.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.