Zakończył się remont "Szkoły pod zegarem"

  • 4.10.2017, 14:04
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Zakończył się remont "Szkoły pod zegarem"
Dobiegł końca drugi etap termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Kościuszki w Mielcu.

Jest to jeden z bardziej wiekowych budynków w naszym mieście. Do tej pory funkcjonował bez własnej kotłowni, a ciepło do jego ogrzewania dostarczano z pobliskiego gmachu I Liceum Ogólnokształcącego mieszczącego się przy ulicy Jędrusiów. Pod żadnym względem nie było to dobre rozwiązanie i dlatego aby znacząco zmniejszyć zużycie energii i zwiększyć efektywność jej wykorzystania, budynek SP 2 poddano kompleksowej termomodernizacji. Nowatorski projekt zrealizowano w dwóch etapach.

W pierwszym etapie inwestycji, który kosztował 750 tys.650 zł w pomieszczeniu dawnej sali lekcyjnej powstała kotłownia wyposażona w kocioł gazowy i dwie pompy ciepła woda-powietrze. Gruntownemu remontowi poddano także instalację wentylacyjną, gazową i centralnego ogrzewania.

Drugi etap prac polegał na kompleksowym dociepleniu ścian budynku i wykonaniu nowej elewacji.  Wymieniono także okna, drzwi i podłogi. Remontowi poddano m.in. ściany klas i korytarzy oraz oświetlenie.

Całkowita wartość wykonanych robót w I i II etapie, to kwota ponad 2 milionów złotych, a uzyskane dofinansowanie wyniesie 1 mln 642 tys. zł.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe