Kamienica przy ul. Mickiewicza 13 - już prawie wyremontowana

  • 4.10.2017, 13:56
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Kamienica przy ul. Mickiewicza 13 - już prawie wyremontowana
Trwa przebudowa i remont miejskiego budynku przy ulicy Mickiewicza 13. Gotowe są już mieszkania chronione usytuowane głównie na piętrze kamienicy.

O planach remontu znajdującej się w bardzo złym stanie technicznym kamienicy przy Mickiewicza 13 mówiło się od wielu lat. W ubiegłym roku po nieudanej próbie jego sprzedaży podjęto decyzję o kompleksowym remoncie  i zmianie sposobu użytkowania budynku z jego przeznaczeniem głównie na mieszkania chronione dla osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

Przed wielu laty były tu pomieszczenia magistratu. Później piętro ze względu na zły stan techniczny wyłączono z użytkowania, a parter budynku przeznaczono na usługi handlowe i gastronomiczne.

Teraz po kompleksowym remoncie na piętrze kamienicy powstało pięć w pełni wyposażonych mieszkań chronionych, a na parterze – jedno. Pozostałe pomieszczenia na parterze mają być przygotowane na  potrzeby działających w Mielcu stowarzyszeń i fundacji.

Zaplanowane roboty budowlane obejmują m.in. budowę nowych schodów i windy, zasypanie istniejących piwnic, wzmocnienie konstrukcji stropu nad parterem, docieplenie ścian od wewnątrz, wymianę posadzek i podłóg, wykonanie podwieszanych sufitów, nowych ścian działowych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej i wzmocnienie oraz docieplenie drewnianego stropu.

Naprawiona i odnowiona została elewacja budynku, remontowi poddano wewnętrzne instalacje. Budynek został wyposażony w kotłownie gazową. Wykonawca tego zadania inwestycyjnego wycenił planowane prace na 2 mln 849 tys. zł. Unijne dofinansowanie na inwestycję uzyskane przez Urząd Miejski w Mielcu wyniesie niespełna 1 mln zł.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.