Kolejna szansa na międzynarodową współpracę

  • 3.10.2017, 14:56
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
Kolejna szansa na międzynarodową współpracę
Nauczyciele z niemieckiego miasta Eimshorn odwiedzili dziś Starostwo Powiatowe w Mielcu. Ze starostą rozmawiali o szansach na międzynarodową współpracę – szczególnie w zakresie edukacji.

Pedagodzy z Berufliche Schule in Eimshorn pojawili się w siedzibie starostwa wraz ze Zbigniewem Witkiem, dyrektorem Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego. Nie było to jednak pierwsze spotkanie, bo mielecki „Elektryk” zaczął współdziałać z niemiecką szkołą już kilka lat temu. Jednym z owoców tej współpracy były wymiany szkolne w roku 2013, kiedy to polscy uczniowie wyjechali na dwa tygodnie do Eimshorn, a niemieccy – mogli zaczerpnąć nieco wiedzy z mieleckiego podwórka. 

22 września Niemcy opowiedzieli o swoim systemie edukacji i wizji współpracy, jaką mogliby odnowić w naszym powiecie. Tuż po spotkaniu ze starostą udali się do „Elektryka”, by tam poznać szczegółowe potrzeby mieleckich uczniów i nauczycieli. W Polsce zostaną do końca tygodnia. 

Przypomnijmy. To niejedyna szansa na międzynarodową, edukacyjną współpracę. 23 sierpnia br. wizytę staroście Zbigniewowi Tymule złożyli angielscy farmerzy zrzeszeni w Jersey Farmers Union. Wówczas omówione zostały możliwości zorganizowania zagranicznych praktyk dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu. 

O efektach rozmów – zarówno z przedstawicielami wyspy Jersey, jak i nauczycielami z Niemiec – z pewnością będziemy jeszcze pisać. 

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe