Święto Pieczonego Ziemniaka

  • 29.09.2017, 11:57
  • Opr. mm
Podziel się:
Oceń:
Święto Pieczonego Ziemniaka
Mieszkańcy Chrząstowa uczcili Święto Pieczonego Ziemniaka wspólną zabawą. Uczestniczy festynu mieli okazję posmakować potrawy z najpopularniejszego warzywa kuchni polskiej.

Szkolny plac tego dnia zamienił się w miasteczko Dzikiego Zachodu, a mali kowboje i kowbojki wraz z rodzicami mieli szansę nauczyć się tradycyjnych tańców, zapoznać się z przedmiotami, jakie towarzyszyły mieszkańcom tego terenu oraz zrobić zdjęcia w specjalnie przygotowanych monidłach. 

- Impreza organizowana jest przez naszą szkołę, radę rodziców, ale przede wszystkim rodziców i uczniów, którzy wspólnie wykonali wszystkie potrawy, jakie zagościły dzisiaj na naszych stołach. Bardzo serdecznie dziękuję im za zaangażowanie i serce włożone w organizację naszego święta - mówi Monika Szczebak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chrząstowie.

Organizację wydarzenia docenił także wójt gminy Józef Piątek: - Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Chrząstowa tak ochoczo włączają się w takie inicjatywy. Aby takich aktywności mogło być jeszcze więcej, pracujemy z panią dyrektor oraz panem sołtysem nad przystosowaniem niezagospodarowanego pomieszczenia po byłej bibliotece szkolnej. Obiekt miałby służyć wszystkim mieszkańcom Chrząstowa, którzy chcieliby z niego skorzystać. Dziękuję bardzo za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość i możliwość spróbowania tych pysznych potraw. Jestem pełen uznania dla wszystkich gospodyń, które z nudnego warzywa, jakim jest ziemniak, stworzyły takie kulinarne cuda.

Opr. mm

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe