Miasto Mielec rozpoczyna współpracę z Politechniką Rzeszowską

  • 28.09.2017, 10:57
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Miasto Mielec rozpoczyna współpracę z Politechniką Rzeszowską
W dniu 26 września br. w auli Senatu Politechniki Rzeszowskiej została podpisana umowa o współpracy między miastem Mielec, a Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza, w imieniu której podpis pod dokumentem złożył rektor tej uczelni prof. dr. hab. inż. Tadeusz Markowski.

W umowie określono wspólny obszar współpracy wykorzystujący możliwości edukacyjno-badawcze rzeszowskiej uczelni oraz potencjał rozwojowy miasta Mielca. Współpraca ma dotyczyć kształcenia na studiach dziennych i zaocznych absolwentów szkół średnich z Mielca i powiatu mieleckiego, a także zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych w ramach studiów podyplomowych, szkoleń i certyfikowanych kursów dla absolwentów posiadających wyższe wykształcenie. Zarówno miasto jak i uczelnia mają kreować wspólną ofertę dydaktyczną odpowiadającą aktualnym trendom rynkowym.

-Jest to nasze nowe otwarcie na współpracę z rzeszowskim ośrodkiem akademickim dotyczące kierunków studiów związanych z najnowszymi innowacyjnymi technologiami pod potrzeby firm działających m.in. w mieleckiej specjalnej strefie ekonomicznej – powiedział Jan Myśliwiec, Pierwszy Zastępca Prezydenta Mielca, dziękując wszystkim którzy przyczynili się do podpisania porozumienia.

W drugiej części spotkania rektor Politechniki Rzeszowskiej zawarł umowę z Januszem Zakręckim - prezesem zarządu, dyrektorem naczelnym PZL Mielec. W ramach podpisanego dokumentu rzeszowska uczelnia uruchamia kolejny kierunek studiów podyplomowych przygotowany na potrzeby pracowników Polskich Zakładów Lotniczych z Mielca na kierunku „Technika śmigłowcowa” utworzony na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Na zakończenie uroczystości prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, dziekan WBMiL dokonał rozdania świadectw ukończenia studiów podyplomowych „Kompozyty konstrukcyjne”, które organizowane były na wspomnianym wydziale w roku akademickim 2016/2017.

Szymon Burek

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe