„Wadowiacy” w światowej czołówce

  • 27.06.2016, 05:00
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

„Wadowiacy” w światowej czołówce Wadowiacy
38 reprezentantów z krajów całego świata zebrało się w Wenecji, by integrować się przy muzyce i nawzajem poznawać swoje kultury. Polskę reprezentowała kapela ludowa „Wadowiacy” z Wadowic Górnych. - Było to dla nas ogromnym wyróżnieniem. I cudownym przeżyciem – mówią członkowie grupy po powrocie do kraju.

W słonecznej Italii muzycy przebywali od 3 do 5 czerwca. W tym czasie, w ramach XXI Festiwalu Grup Folklorystycznych, czterokrotnie wystąpili na trzech różnych scenach. Tego jednak, ile nagrali się pod stoiskiem prezentującym nasz kraj, nie sposób zliczyć.

Polska biesiada po meksykańsku - Każdy z krajów przygotował stoisko, na którym prezentował charakterystyczną dla siebie kulturę. My postawiliśmy przede wszystkim na akcenty flagowe oraz rozpoznawalną dla Polski i naszego regionu muzykę biesiadną – mówi Zofia Midura, jedna z członkiń ośmioosobowej kapeli. Podczas gdy towarzyszący jej we Włoszech muzycy rozpoczynali grę któregokolwiek ze słynnych przebojów, pod stoiskiem natychmiast zbierały się tłumy. Mieszkańcy Wenecji z chęcią chłonęli nowe dla siebie dźwięki, wykonawcy z innych krajów zaś, chcąc poznać polską muzykę z najbliższej z możliwych stron, „przestrajali” swoje instrumenty na polską nutę. - Wiadomo, że jeśli muzyka jest rytmiczna, muzyk nie będzie miał problemu, aby się w nią wpasować. Zobaczyć jednak, jak polskie przeboje wykonywane są choćby przez mieszkańców Meksyku, było rzeczą bezcenną – podkreśla pani Zofia.

Więcej w 25 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe