Zróbmy sobie lotnisko

  • 17.09.2017, 15:57
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Zróbmy sobie lotnisko SzB
Mieleckie lotnisko to efekt marzeń pasjonatów. Zalicza się ono do jednego z najstarszych w kraju. Muzeum Regionalne w Mielcu, oddział fotograficzny "Jadernówka", przygotowało wystawę fotograficzną, która opowiada o początkach mieleckiego lotniska.

Zbiory mieleckiego fotografa Wiktora Jadernego niezwykle dobrze dokumentują historię naszego miasta. Najnowsza wystawa w "Jadernówce" to lekka opowieść o historii budowy lotniska turystycznego w Mielcu, w latach 1929-1931. Wystawa przedstawia także działalność Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej. Prezentowane są także zdjęcia z zawodów lotniczych, których mieleckie lotnisko było areną na przestrzeni lat 30. XX w.

Więcej w 37 numerze Korso

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe