Coraz ważniejsza ekonomia

  • 16.09.2017, 11:57
  • Opr. AŁ
Podziel się:
Oceń:
Coraz ważniejsza ekonomia bakcyl.wib.org.pl
Dzieci i młodzież z gminy Mielec wezmą udział w różnych lekcjach, debatach, konferencjach czy konkursach na temat edukacji ekonomicznej.

Porozumienie o współpracy w zakresie edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwa pomiędzy sektorem finansowym a samorządem lokalnym podpisał Józef Piątek, wójt gminy Mielec oraz przedstawiciel Związku Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości.

Jak podkreślają zgodnie przedstawiciele stron porozumienia pn. "Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów - współpraca sektora finansowego z samorządami," jest ono niezbędnym elementem przygotowania młodego człowieka do życia we współczesnym świecie.

- W dzisiejszym świecie umiejętność znalezienia się i podejmowania trafnych decyzji w dziedzinie własnych finansów staje się już nie luksusem, a koniecznością. Dlatego też cieszymy się, że gmina Mielec należy do tych miast i gmin, które chcą aktywnie włączyć się w jeden z największych projektów edukacyjnych w naszym kraju, który w najbliższych latach ma ambicje stać się czołowym projektem edukacyjnym w Europie – powiedział wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości, Waldemar Zbytek.

- Ekonomia i finanse to dziedziny życia, z którymi wszyscy mamy styczność. W dzisiejszych czasach większość z nas korzysta z usług bankowych. Transakcje bezgotówkowe, przelewy internetowe, kredyty, lokaty i konta oszczędnościowe stają się standardem. Już w wieku gimnazjalnym bardzo często młodzież musi podejmować decyzje, jak operować swoim kieszonkowym. Dzięki temu programowi młodzi mieszkańcy naszej gminy dowiedzą się między innymi, jak oszczędzać pieniądze, a następnie jak je zainwestować. Chcemy ich nauczyć, jak rozsądnie zarządzać swoim domowym budżetem w przyszłości – powiedział w trakcie podpisania umowy wójt gminy Mielec.

Porozumienie powstało po to, by wspólnie edukować dzieci, młodzież, studentów i seniorów w dziedzinie ekonomii i finansów.

Mecenasami projektu są: Biuro Informacji Kredytowej, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Fundacja na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego.

Opr. AŁ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe