Zmiany w prawie o stowarzyszeniach: przypominamy o wpisach do ewidencji

  • 27.08.2017, 07:38
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
Zmiany w prawie o stowarzyszeniach: przypominamy o wpisach do ewidencji
Stowarzyszenia zwykłe działające na podstawie przepisów dotychczasowych (założone przed 20 maja 2016 roku) są obowiązane do dokonać wpisu do ewidencji stowarzyszeń zwykłych, o której mowa w art. 40 ust. 5 ustawy Prawo o stowarzyszeniach w terminie 24 miesięcy od dnia wejścia w życie nowelizacji ustawy, tj. do dnia 20 maja 2018 roku. 

Brak wpisu skutkuje rozwiązaniem stowarzyszenia zwykłego z mocy praca. Do dnia dokonania wpisu do ewidencji stowarzyszenia zwykłe działają na podstawie przepisów dotychczasowych. 

Informacji w tym zakresie udziela:
Biuro Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych 
Starostwa Powiatowego w Mielcu pod nr tel.
17 78 00 416

Podstawa prawna
ustawa z dnia 25 września 2015 roku o zmianie ustawy – Prawo o stowarzyszeniach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 roku, poz. 1923)

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Załączone pliki do pobrania (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe