[FOTO] "Lotnictwo łączy pokolenia"

  • 26.08.2017, 12:00 (aktualizacja 26.08.2017 12:48)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
[FOTO] "Lotnictwo łączy pokolenia" S. Burek
Byli konstruktorzy, piloci i sympatycy mieleckich zakładów lotniczych spotkali się w piątek 25 sierpnia w Samorządowym Centrum Kultury. Była to okazja to wymiany poglądów, a także do rozmów nad przyszłością tej ważnej gałęzi mieleckiej gospodarki. VII edycję "Spotkań Lotniczych Pokoleń" zorganizował Klub Miłośników Lotnictwa przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Obecny na spotkaniu Artur Wojtas, dyrektor Serwisu i Prób w locie PZL MIelec w swoim okolicznościowym przemówieniu podziękował wszystkim dawnym pracownikom, za wkład w rozwój mieleckiej fabryki. Dyrektor Wojtas mówił także o ostatnich 10 latach firmy, która działała już pod szyldem koncernu Sikorsky. Głos zabrał także Włodzimierz Adamski, który opowiedział o nowoczesnych technologiach, które wykorzystywane współcześnie w lotnictwie. 

Podczas spotkania podsumowano także ogólnopolski konkurs fotograficzno-literacki "Samolot w obiektywie i plakacie bawr", a także ogólnopolski konkurs literacki "Na skrzydłach Dedala". 

W konkursie fotograficzno-plastycznym pierwsze miejsce zajął Marek Niedbała, drugie miejsce Marcin Pleban i Janusz Wyzina, trzecie miejsce Grażyna Pieróg-Kotlarz i Elżbieta Żuchowska-Pezda. 

W konkursie :Na skrzydłach Dedala" pierwsze miejsce otrzymała Teresa Pyzik, drugie Justyna Żelazko, trzecie Rafał Bańka. Wyróżnienia przyznano: Dawidowi Rzeszutek, Aleksandrze Piguła i Beacie Pleban.

Specjalne podziękowanie w imieniu prezydenta Daniela Kozdęby wręczył jego zastępca Jan Myśliwiec. Podziękowanie przyznano Kazimierzowi Szaniawskiemu, prezesowi Stowarzyszenia Promocji Polskiego Lotnictwa "Promlot" w Mielcu za kultywowanie mieleckich tradycji lotniczych w tym myśli konstrukcyjno-technologicznej w produkcji sprzętu marki PZL.

Posłuchaj komentarz Teofila Lenartowicza mechanika lotniczego WSK Mielec. Specjalisty urządzeń radiolokacyjnych samolotu Lim 5 i Lim 5P oraz ERNO na większości produkowanych w Mielcu samolotach. Przez wiele lat pracował w Indonezji, Indiach, ZSRR i Kanadzie. Gościa VII Spotkań Lotniczych Pokoleń:

Szymon Burek

Zdjęcia (32)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.