Liceum dostało szansę

  • 24.06.2016, 05:00
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

Liceum dostało szansę Piotr Durak
Choć losy Liceum Ogólnokształcącego w Przecławiu w ostatnim czasie nie były pewne, wstępny nabór pozwolił rozwiać wątpliwości. Klasa w tym roku na pewno powstanie.

Burza wokół tego, co stanie się z Zespołem Szkół po ewentualnym zlikwidowaniu przez rząd gimnazjów, rozgorzała jeszcze zimą. To właśnie wtedy, podczas jednej z sesji rady miejskiej, burmistrz Ryszard Wolanin wyliczać zaczął dane, które przemawiać się zdawały za powolnym upadkiem liceum. Z prężnie działającej placówki liczącej po 40 uczniów w roku stała się ona bowiem miejscem uczęszczania zaledwie kilkunastu osób. - Z wielką satysfakcją możemy powiedzieć, że zrobiliśmy dla tej szkoły wszystko, co było możliwe. Ale tendencja, jaką obecnie mamy, jest oczywista. Podczas gdy uczniów w roczniku gimnazjum mamy od 100 do 130, do naszego liceum przychodzi zaledwie 10% z nich – przekonywał włodarz gminy.

Więcej w 25 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe