[PATRONAT] Antki z całej Europy lądują w Mielcu.

  • 10.08.2017, 10:58 (aktualizacja 10.08.2017 17:02)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
[PATRONAT] Antki z całej Europy lądują w Mielcu. S. Burek
Dziś rozpoczyna się europejski zlot antków. W sobotę ok. godziny 14.00 samoloty wykonają przelot w formacji nad miastem, a podczas powrotu na lotnisko wezmą udział w zawodach na celność lądowania.

Dziś w czwartek (10 sierpnia) rozpocznie się „XIX Europejskie Spotkanie AN-2 Mielec 2017 – światowy zlot AN-2”. Jest to impreza zamknięta dla posiadaczy i sympatyków jednego z najdłużej produkowanych samolotów na świecie. W zlocie zadeklarowało udział około 15 samolotów z Europy. Wydarzenie to będzie dostępne wyłącznie dla uczestników zlotu i zlokalizowana będzie po północnej części lotniska przy wieży w dniach 10-14 sierpnia.

Posłuchaj Wojciecha Bugajskiego, prezesa spółki Lotnisko Mielec:

W sobotę 12 sierpnia  w godzinach popołudniowych zaplanowany jest start samolotów AN-2 do lotu grupowego nad Mielcem. Ten lot grupowy będzie prowadził samolot M28 PZL. Prawdopodobnie w tym przelocie nad miastem będzie uczestniczyć 13 samolotów. Potem po przelocie uczestnicy zlotu przystąpią do zawodów na celność lądowania.   

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe