Nie każdy zdał maturę

  • 30.07.2017, 05:00
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Nie każdy zdał maturę Na wyniki z matury absolwenci szkół ponadgimnazjalnych musieli czekać do końca czerwca. Niestety, nie każdemu się powiodło. - Fot. A. Łysoń
Tegoroczni maturzyści jeszcze niedawno, w maju, musieli zmierzyć się z egzaminem dojrzałości. Później nastąpił czas niecierpliwego wyczekiwania na wyniki, które już są znane.

Maturzyści zdawali egzaminy z czterech przedmiotów: matematyki, języka polskiego, języka obcego i dodatkowego, wybranego przedmiotu. Oblanie jednego z nich skutkuje koniecznością przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu, ale jeśli komuś powinęła się noga na więcej niż jednym przedmiocie, będzie mógł zdawać maturę powtórnie dopiero za rok.

Według informacji przesłanych z Biura Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu tegoroczny egzamin maturalny zdało 93,4 proc. uczniów mieleckich liceów i 76 proc. techników. Większość z nich ma możliwość przystąpienia do egzaminu w terminie sierpniowym, ale nie wszyscy.

W Mielcu statystycznie najlepiej wypadły I i II Liceum Ogólnokształcące, dobrze poradzili sobie także uczniowie Technikum nr 2. Łącznie w powiecie mieleckim na 950 maturzystów egzaminu nie zdały 134 osoby.  Duża liczba tegorocznych maturzystów już wie, gdzie będzie się dalej kształcić, a niektórzy czekają jeszcze na drugi nabór prowadzony przez uczelnie wyższe.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe