Kieł mamuta wrócił do muzeum

  • 27.07.2017, 15:57
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Kieł mamuta wrócił do muzeum muzeum
Do Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu - pałacyku Oborskich powrócił kieł mamuta. Niezwykle cenny zabytek przeszedł gruntowną konserwację. To jeden z najcenniejszych eksponatów mieleckiego muzeum.

Kieł został znaleziony w 2015 roku nad Wisłoką przez mieszkańców Mielca.  Niski poziom wód odsłonił wtedy spoczywający pod ziemią zabytek, który trafił do zbiorów muzeum.  Niestety, zmiana środowiska z wilgotnego na suche bardzo negatywnie wpłynęła na stan zachowania kła. Zaczął on w błyskawicznym tempie rozsychać się i niszczeć. Niezbędne okazało się przekazanie go konserwatorom zabytków. Specjaliści z Muzeum Archeologicznego w Krakowie zabezpieczyli wyjątkowy eksponat przed dalszą degradacją.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe