Nowoczesna technologia w starostwie. Od dziś – usprawniamy płatności

  • 19.07.2017, 17:58 (aktualizacja 19.07.2017 18:10)
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Nowoczesna technologia w starostwie. Od dziś – usprawniamy płatności
Opłatomaty zajęły dziś miejsce tradycyjnych kas. Nasi klienci szybciej i sprawniej będą mogli dokonywać opłat – zarówno w siedzibie starostwa przy ul. Wyspiańskiego, jak i w Wydziale Komunikacji przy ul. Sękowskiego.

- Cieszymy się, że do naszego powiatu przyszedł dziś XXI wiek. To wyjście naprzeciw potrzebom klientów, którzy chcą załatwiać swoje sprawy urzędowe wygodnie i sprawnie – mówił starosta Zbigniew Tymuła podczas dzisiejszego spotkania w Wydziale Komunikacji. Odbyło się tam oddanie do użytku jednego z dwóch opłatomatów. Identyczna maszyna stanęła w holu siedziby starostwa przy ul. Wyspiańskiego 6. 

 - Są to urządzenia najnowszej generacji, jedne z nielicznych w regionie. Opłatomaty zainstalowane przez nasz bank posiadał do tej pory tylko Urząd Miasta w Rzeszowie – podkreślał Sławomir Kozioł, Dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego w Rzeszowie Banku PKO BP. Bank nawiązał współpracę ze starostwem, która potrwać ma pięć lat. Jednym z jej elementów była instalacja opłatomatów. 

-  W kasach automatycznych można zapłacić należność z tytułu opłat komunikacyjnych i skarbowych, za udostępnienie zasobu geodezyjnego i kartograficznego, z tytułu użytkowania wieczystego gruntu za najem, za dziennik budowy, za karty wędkarskie, za karty parkingowe, za kserokopie dokumentów – wyliczała Irena Turek, skarbnik powiatu. Dodała, że opłat dokonywać można zarówno gotówką, kartą płatniczą, jak i aplikacją mobilną, a opłatomat wydaje resztę w banknotach oraz bilonie.

Opłatomat jest tylko jednym z usprawnień, jakie powiat zastosuje w Wydziale Komunikacji. – Docelowo chcemy zlikwidować kolejki. Już niedługo wprowadzimy system kolejkowy, który uporządkuje i usprawni obsługę klientów – mówił starosta Zbigniew Tymuła. Przetarg na realizację tego zadania już się zakończył. We wtorek, 18 lipca, powiat wyłonił wykonawcę, który zajmie się dostawą i montażem szeregu urządzeń – w tym m.in. bileterów, wyświetlaczy i terminali stanowiskowych czy nagłośnienia. Ta sama firma wdroży wspomniany już system kolejkowy i uruchomi oprogramowanie do rezerwacji wizyt przez internet. 

Wykonawca zadeklarował, że wykona powierzone mu zadanie w ciągu trzech tygodni od podpisania umowy. Zadanie kosztować będzie 45 387 zł.

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (7)


Pozostałe