Wyjątkowy czas spotkania z archeologią

  • 9.07.2017, 13:25
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Wyjątkowy czas spotkania z archeologią IK
Muzeum Regionalne SCK w Mielcu zakończyło prezentowanie wystawy pn. Archeologiczna autostrada. Wykopaliska przy wielkich inwestycjach drogowych pod Krakowem. Ekspozycja była dostępna w mieleckim pałacyku od 13 marca do 27 czerwca.

W ciągu ponad 3 miesięcy wystawę zwiedziło, bagatela, prawie 3 tysiące osób. Wśród zwiedzających były 73 grupy zorganizowane, z których większość wzięła udział w interaktywnych warsztatach " I Ty możesz zostać archeologiem". Zajęcia inspirowane wystawą pozwalały dzieciom i młodzieży wcielić się w archeologów, poznać wykorzystywane przez nich narzędzia, a także odkopać dawne przedmioty czy spróbować zrekonstruować gliniane naczynia. Wystawa została wypożyczona z Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Jest wynikiem badań prowadzonych od 1997 do 2010 roku pomiędzy Krakowem a Tarnowem w miejscu dzisiejszej autostrady A4.

Ekspozycja ukazywała najciekawsze zabytki odnalezione podczas badań wykopaliskowych; takie jak gliniane naczynia, biżuteria czy celtyckie monety wielkości dwóch główek od szpilki, a także liczne rekonstrukcje komputerowe między innymi pokazujące wygląd domów sprzed 7 tysięcy lat.

- Zapraszamy do zwiedzania wystaw eksponowanych w pałacyku Oborskich oraz zakupów książek i gadżetów dostępnych w sklepiku muzealnym - informuje Iwona Karaś, specjalista ds, edukacji muzealnej w Muzeum Regionalnym w Mielcu. 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe