Napisali 81 książek

  • 8.07.2017, 05:00
Podziel się:
Oceń:
Napisali 81 książek WDKiR w Grochowem
Konkurs "Wydajemy własną książkę" od 17 lat jest organizowany przez Wiejski Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem. Biorą w nim udział dzieci i młodzież z całego powiatu mieleckiego.

Konkurs jest doskonałą formą wyrażania uczuć i emocji oraz drzemiących w każdym młodym człowieku zdolności. Mimo upływu lat nie maleje zainteresowanie tą twórczą zabawą. Biblioteka stworzona przez dzieci i młodzież powiatu mieleckiego liczy już 780 unikatowych książek.

Książki, które wpływają na konkurs, podlegają ocenie. Najciekawsze są nagradzane i wyróżniane. Książka, która uzyskuje najwyższą ocenę w trzech kategoriach, tj., literackiej, plastycznej i edytorskiej, otrzymuje tytuł "Złotej Książki".
Tegoroczna edycja zaowocowała sukcesami wielu uczniów, a komisja oceniająca prace jednogłośnie orzekła wysoki poziom książek złożonych na konkurs. Większość z nich to teksty bardzo dojrzałe i ciekawie wydane. Spośród 81 książek nagrodzono 12, a 19 wyróżniono. Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Małgorzata Wieczerzak, Lidia Kutrybała, Katarzyna Sikora – polonistki oraz Jan Stępień – poeta.

Wstępem do podsumowania 17. edycji konkursu była prezentacja sceniczna tekstów wybranych z książek złożonych na tegoroczną edycję, a zaprezentowaną przez grupę młodzieży z grochowskiego Domu Kultury pod opieką instruktor Grażyny Świerczyńskiej.

Gratulacje, wyrazy uznania i podziękowania laureatom i uczestnikom konkursu, nauczycielom i organizatorom przekazali obecni na uroczystym podsumowaniu: wicestarosta powiatu mieleckiego Maria Napieracz, wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz i sekretarz gminy Renata Paterak.

Komisja konkursowa i organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim młodym autorom i ich opiekunom, a także staroście Zbigniewowi Tymule, który objął uroczystość swoim patronatem i wójtowi Andrzejowi Głazowi za wsparcie finansowe konkursu.

Kategoria wiekowa – szkoła podstawowa

Nagroda literacka i plastyczna
Weronika Leśniak - Szkoła Podstawowa w Czajkowej
Aleksandra Sypek i Joanna Kużdżał - Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu
Anna Pietryka - Szkoła Podstawowa w Maliniu
Gabriela Arabasz - Szkoła Podstawowa w Maliniu

Nagroda literacka
Martyna Krępa - Szkoła Podstawowa w Maliniu
David Gąsiorek - Szkoła Podstawowa w Dobryninie

Kategoria wiekowa – Szkoła ponadpodstawowa

Nagroda literacka i plastyczna
Patryk Skiba i Anna Szumacher - Gimnazjum w Chorzelowie
Renata Ortyl - Gimnazjum w Chorzelowie
Natalia Piechota - I LO w Mielcu

Nagroda literacka
Weronika Wieczerzak - Gimnazjum w Tuszowie Narodowym
Kinga Kaczor - Gimnazjum nr 3 w Mielcu
Justyna Hyrchel - Gimnazjum w Czerminie
Julia Sikora - Gimnazjum w Chorzelowie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe