Relikwie zamieszkały w Wadowicach

  • 7.07.2017, 15:57
  • Opr. mm
Podziel się:
Oceń:
Relikwie zamieszkały w Wadowicach UG
Mieszkańcy Wadowic Górnych mają ogromny powód do dumy. Relikwie krwi św. Jana Pawła II spoczęły w kościele św. Anny.

Tej jakże ważnej ceremonii dokonano podczas sumy w uroczystość świętych Piotra i Pawła. To podniosła  i radosna chwila, bo gmina Wadowice Górne jest od lat związana z Janem Pawłem II, w końcu to jej honorowy obywatel. Dodatkowo, z okazji 25-lecia pontyfikatu papieża Polaka, sprzed kościoła z Wadowicach wyruszyła pielgrzymka motocyklistów do Watykanu. Papież otrzymał wtedy prezent w postaci złotej róży. Przy okazji rajdu pielgrzymi ustanowili rekord wpisany do Księgi Guinnessa.

Przed świątynią znajduje się także obelisk upamiętniający Jana Pawła II, więc pragnieniem zarówno mieszkańców, jak i duszpasterzy było, by relikwie znalazły się w kościele św. Anny. Marzenie się spełniło, a przy bocznym ołtarzu, gdzie znajduje się już obraz świętego, można modlić się o wstawiennictwo Jana Pawła II.

Opr. mm

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Zenobiusz
Zenobiusz 28.07.2017, 07:57
A papież prosił kapciowego : Stasiu spal wszystkie moje zapiski .

Pozostałe