[FOTO] Legendarny NOSPR w Mielcu na rozpoczęcie Festiwalu

  • 29.06.2017, 09:55 (aktualizacja 29.06.2017 10:35)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
[FOTO] Legendarny NOSPR w Mielcu na rozpoczęcie Festiwalu S. Burek
XX Mielecki Festiwal Muzyczny rozpoczął się z wysokiego c, czyli koncertem fenomenalnej Orkiestry Smyczkowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Zagrał zespół niezwykły, złożony z wybitnych wirtuozów NOSPR, Akademii Muzycznej w Katowicach i Filharmonii Śląskiej. Odpowiednio dobrany repertuar zapewniał romantyczne brzmienia w serenadach Czajkowskiego i Elgara, jak i humorystycznie ujęte znane tematy literatury muzycznej w ,,Karnawale zwierząt” Saint Saensa. Muzycy NOSPR mają niezwykle napięty harmonogram i rzadko występują poza swoją siedzibą oraz największymi salami koncertowymi w kraju i na świecie. A jednak udało się!

Posłuchaj wypowiedzi Joanny Kruszyńskiej, dyrektora SCK:

Dyrektor SCK Joanna Kruszyńska imiennie podziękowała ze sceny Joannie Wnuk-Nazarowej, dyrektor naczelnej i programowej NOSPR, za pomoc w doprowadzeniu do szczęśliwego końca koncertu inaugurującego XX edycję festiwalu. Joanna Kruszyńska i Krzysztof Urbański serdecznie podziękowali patronom medialnym, mecenasom i partnerom Festiwalu za pomoc i wsparcie, dzięki którym można było stworzyć imponującą ofertę programową. 

Szymon Burek

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe