Policjant z Mielca najlepszy

  • 26.06.2017, 15:40 (aktualizacja 27.06.2017 13:32)
  • msk
Podziel się:
Oceń:
Policjant z Mielca najlepszy msk
W ubiegły piątek na ulicach Mielca po raz pierwszy odbyły się Wojewódzkie Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego". Policjanci popisywali się sprawnością w jeździe motocyklem i samochodem ze znajdująca się na masce piłeczką. Najlepszym policjantem okazał się sierż. sztab. Marcin Opałacz z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Dzień wcześniej w Rzeszowie rozegrał się pierwszy etap konkursu.

W eliminacjach wzięło udział 22 policjantów drogówki ze wszystkich komend miejskich i powiatowych garnizonu podkarpackiego. Funkcjonariusze rywalizowali  o przepustkę do krajowego finału turnieju. Na oficjalne rozpoczęcie konkursu, które odbyło się w sali konferencyjnej Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, przybyli: starosta powiatu mieleckiego  - Zbigniew Tymuła, przewodniczący rady powiatu - Marek Kamiński, naczelnik wydziału ruchu drogowego - Grzegorz Watracz, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie - Janusz Stachowicz. Spotkanie poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Mielcu - Jacek Juwa.

Policjanci rywalizowali w kilku konkurencjach. Jedną z nich było ręczne kierowanie ruchem na skrzyżowaniu ulic Jagiellończyka i Żeromskiego. Funkcjonariusze popisywali się też sprawnością w jeździe motocyklem i samochodem ze znajdującą się na masce piłeczką. Zmagania funkcjonariuszy były bardzo efektowne i wzbudzały zainteresowanie wszystkich zgromadzonych.

O godzinie 15.30 nastąpiło zakończenie konkursu i rozdanie nagród. Ta oficjalna część imprezy zaplanowana została przy Górce Cyranowskiej. Ze względu na niepewną pogodę przeniesioną ją  jednak do domu kultury.

Najlepszym policjantem okazał się sierż. sztab. Marcin Opałacz z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Drugie miejsce zajął st. sierż. Krzysztof Portas z Komendy Powiatowej w Jarosławiu, a trzecie mł. asp. Piotr Figiela z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Sierż. sztab. Marcin Opałacz i st. sierż. Krzysztof Portas reprezentować będą podkarpacką policję w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu.

Zobacz fragment rywalizacji:

msk

Zdjęcia (24)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe