Rośnie nam mistrz szachowy

  • 15.06.2017, 15:57
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Rośnie nam mistrz szachowy SzB
Rozpoczęty dwa lata temu program dodatkowych zajęć szachowych w Szkole Podstawowej w Padwi Narodowej przynosi efekty. Wzrasta zainteresowanie tą dyscypliną sportową. W środę, 7 czerwca, organizatorzy rozstrzygnęli szkolny konkurs szachowy.

Uczniowie rywalizowali o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Macieja Karasińskiego. Warto przypomnieć, że lekcje gry w szachy prowadzi szkolny instruktor Ryszard Mycek. To on dwa lata temu wprowadził "na próbę" dodatkowe zajęcia dla chętnych uczniów. Teraz okazuje się, że są to jedne z najpopularniejszych zajęć w ofercie Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej. Najlepszym szachistą turnieju okazał się Wojciech Płaza z klasy IV b. II miejsce uzyskał  Paweł Dźwięga z klasy V b, a III miejsce zajął Sebastian Dulik z klasy III b. Wojciech Płaza uczestniczy w zajęciach od samego początku, czyli od dwóch lat. W rozmowie z dziennikarzem Korso przyznaje, że bardzo lubi grać w szachy i planuje w przyszłości kontynuować profesjonalny trening szachowy. Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary i nagrody rzeczowe z rąk wójta Roberta Pluty. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Turniej był niezwykle emocjonującym przeżyciem dla uczniów. Zawody przygotował i prowadził instruktor Ryszard Mycek. Brali w nich udział następujący uczniowie: Wojciech Płaza, Paweł Dźwięga, Sebastian Dulik,  Natalia Kmuk, Jarosław Duszkiewicz, Oliwia Pluta, Julia Kilian, Katarzyna Uzar, Damian Rozmus, Kacper Kurgan, Wojciech Juszak, Jakub Burdzel, Barbara Śnieżyńska, Martyna Pluta, Rafał Trznadel, Oskar Krasoń, Aleksandra Barszcz, Maciej Stolarski, Eryk Wójcik, Krystian Piechota, Adam Szymczyk i Karol Uzar.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe