Puchar Prezydencki w Mielcu

  • 12.06.2017, 05:00 (aktualizacja 26.07.2017 18:43)
  • dd
Podziel się:
Oceń:
Puchar Prezydencki w Mielcu dd
W Hotelu Polskim w Mielcu corocznie między majem a czerwcem rozgrywany jest turniej brydżowy o Puchar Prezydenta Miasta Mielca w Brydżu Sportowym. Tym razem XV turniej rozegrany został w dniach 2-4 czerwca.

Oprócz brydżystów z regionu Polski południowo – wschodniej do Mielca przybyły także pary z Danii i Ukrainy.

W piątkowy wieczór, 2 czerwca, brydżyści rozgrywali tradycyjnie Barometr Trzech Miast. Po zaciętej walce wygrała para tarnowska Maciej Rodzaj – W. Guła wynikiem 62,20%, drugie miejsce przypadło parze Bogusław Lesiecki – Marek Prokuszki z wynikiem 58,24%. Z par mieleckich najlepiej spisała się para Tadeusz Chmielowiec – Józef Turecki, plasując się na dziesiątym miejscu. Klasyfikacja BTM 2016 -2017: 1. Maciej Rodzaj, 2. Sławomir Reising, 3. Waldemar Guła, 11. Bogdan Rojkowicz.

W tzw. pajączku (wyniki z 6 ośrodków w Polsce - 76 pary) najwyżej z par podkarpackich uplasowała się para dębicka Zbigniew Wilisowski – Damian Smulski - na miejscu czternastym.

W sobotnie przedpołudnie, 3 czerwca, rozgrywano IMP-y Cav Uśr. Grało 12 par. Po zaciętej walce wygrała para Piotr Szczygieł – Andrzej Janda z wynikiem 47,80, a drugie miejsce przypadło parze Roman Opaliński – Marek Pietraszek.

Drugi sobotni popołudniowy turniej rozgrywany na zapis maksymalny (grało 15 par) wygrała para z Ukrainy, Andrej Himiniec – Mihal Janocko, 62,09%, drugie przypadło parze Roman Opaliński – Marek Pietraszek z wynikiem 57,23%, a trzecie na podium dla pary Zbigniew Kozioł – Zbigniew Niziołek 54,88%.

W niedzielę przed południem zawodnicy rozpoczęli zmagania turniejem OTP (a-PKL) GPPPP 2016, na który przybył w imieniu prezydenta Daniela Kozdęby jego zastępca Jan Myśliwiec. Grało 34 pary. Po zaciętej walce w pięknym stylu wygrała para dębicka Zbigniew Wilisowski – Stanisław Malinowski, z wynikiem 58,38%, a drugie miejsce przypadło świetnie grającej parze mieleckiej Tadeusz Chmielowiec – Józef Turecki, z wynikiem 57,88%.

Nagrodę główną w punktacji długofalowej (tablet) wygrał Zbigniew Wilisowski (Dębica), drugie miejsce zajął Roman Opaliński, trzecie - Marek Pietraszek (Rzeszów).

Z par mieleckich najlepiej wypadły pary Izabella Klar i Wiesława Rusek - zajęły wysokie czwarte miejsce w maxach oraz siódme miejsce w GPPPP 2017. Na miejscu dwunastym była para Tadeusz Chmielowiec – Józef Turecki.

Gospodarze postarali się o wspaniałe nagrody, które wręczał najlepszym zawodnikom mityngu Bogdan Rojkowicz. Sponsorami byli firma Xerima Jolanta Szwakop i Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba, Hotel Polski oraz Distriber Orbico sp z.oo. Zawody sprawnie sędziowali Marek Rusek i Zbigniew Sagan.

dd

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ww
Ww 13.06.2017, 20:34
Między majem a czerwcem? Kiedy to jest?

Pozostałe