[PATRONAT] Wyjątkowa parada konna w Żarówce

  • 07.06.2017, 09:55
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

[PATRONAT] Wyjątkowa parada konna w Żarówce M. Skóra
Stałym punktem Parady Konnej w Żarówce są amatorskie konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi. W niedzielę wśród powożących końmi dużymi wygrała ekipa z Podlesia, zaś małymi właściciel zaprzęgu z Piątkowca.

Te widowiskowe zawody od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i dostarczają wielu emocji widzom, jak i samym uczestnikom.W amatorskich zawodach powożenia zaprzęgami parokonnymi z dużymi końmi wystartowało osiem zaprzęgów. Wygrała Stajnia Pożdał z Podlesia (pow. dębicki) z powożącym Wojciechem Pożdałem i luzakiem Jackiem Pożdałem. Zwycięzcy na pokonanie parkuru o długości 360 metrów z 11 przeszkodami potrzebowali nieco ponad półtorej minuty (1.34.88). Pożdałowie obronili tytuł wywalczony przed rokiem.Drugie miejsce przypadło również reprezentantom Podlesia (Zbigniew Bała/Grzegorz Madura).Na najniższym stopniu podium uplasowali się Rafał i Józef Kowalikowie z Gorzyc w powiecie tarnowskim.

Na czwartej lokacie zawody ukończyli Krzysztof Kapałka i Czesław Labak z Dąbia. O sporym pechu może mówić Feliks Jaje, który miał drugi czas przejazdu (1.35.39), ale jeden błąd kosztował go 3 punkty karne i ostatecznie został sklasyfikowany na 5. miejscu.Natomiast w amatorskich zawodach powożenia zaprzęgami parokonnymi, ale końmi małymi wygrał Andrzej Baran z Piątkowca z luzakiem Daniel Harlą z Podborza (czas: 1.33 m).Drugie miejsce dla reprezentantów Żabna (pow. tarnowski) Arkadiusza i Karoliny Bujaków, a trzecie dla ekipy Krystyny Mazur-Wiśniewskiej w składzie Damian Jedynak-Bartek Wiśniewski.

Najlepszy czas na parkurze w Żarówce miała ekipa Waldemara Harli z Podborza z powożącym Danielem Harlą (1.29 m), ale jedna zrzutka na bramce spowodowała ich spadek na czwarte miejsce.Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, w skład której weszli przedstawiciele Okręgowego Związku Hodowców Koni z Rzeszowa: Marek Gibała i Jan Płocica. Paradę, która odbyła się po raz dziewiąty, zorganizowały: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego, Rada Sołecka i OSP w Żarówce, OZHK, Urząd Miejski i SCKiB w Radomyślu Wielkim.

 

Szymon Burek

Zdjęcia (49)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe