Powiatowy samorząd w liczbach

  • 5.06.2017, 16:03 (aktualizacja 05.06.2017 21:05)
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
Powiatowy samorząd w liczbach
Od początku roku zarejestrowaliśmy już ponad 20 tys. przychodzących dokumentów dotyczących lokalnej społeczności, rozpoczęliśmy 29 inwestycji i zainwestowaliśmy blisko 16 milionów złotych. A to tylko wycinek naszej działalności samorządowej.

Kolejna odsłona święta samorządowców to dobra okazja do podsumowania naszej działalności – a jest o czym mówić i pisać. 
Tylko od początku roku nasza kancelaria – pierwsze miejsce obsługi mieszkańców – zarejestrowała ponad 20 300  przychodzących dokumentów i wysłała 11 000 listów. W tym samym czasie wydział geodezji przyjął przeszło 4200 osób, a urzędnicy zajmujący się ochroną środowiska przyjęli 1050 różnych wniosków. Kolejny z naszych wydziałów – zajmujący się pozyskiwaniem funduszy – złożył w tym roku pięć wniosków o dofinansowanie inwestycji na łączną kwotę ponad 6,5 miliona złotych. 

418 – to z kolei dane z wydziału budownictwa. Tyle właśnie wniosków o pozwolenie na budowę złożyli mieszkańcy powiatu realizujący swoje plany o własnych czterech kątach. Ponad 380 z nich  urzędnicy już rozpatrzyli. 

Przez pierwsze pięć miesięcy roku sprawnie działał również powiatowy rzecznik praw konsumenta. Udzielił mieszkańcom powiatu ponad 200 porad – czy to osobistych, telefonicznych czy e-mailowych. Podobny wynik w kontaktach z mieszkańcami i dziennikarzami ma Biuro Promocji i Informacji.  Od stycznia, na stronie internetowej powiatu mieleckiego, opublikowaliśmy ponad 250 newsów. 

Warto odnotować także wyniki pracy wydziału komunikacyjnego mieszczącego się przy ul. Sękowskiego. – Od początku roku do końca maja zarejestrowaliśmy 7326 pojazdów i wydaliśmy 1435 praw jazdy – wylicza dyrektor Zbigniew Kmieć. Urzędnicy wykonali również 5600 rejestracji czasowych, stworzyli blisko 1100 profili kandydatów na kierowcę, przyjęli ponad 1800 zawiadomień o sprzedaży pojazdów i wydali ponad 5000 wtórników dowodów rejestracyjnych.

Zapraszamy do współpracy!

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe