Na wszelki wypadek – wielki test dla służb ratunkowych

  • 5.06.2017, 17:00
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
Na wszelki wypadek – wielki test dla służb ratunkowych
Za nami bardzo ważny sprawdzian z zarządzania kryzysowego w sytuacji zagrożeń lub wybuchu wojny. Niecodzienny test to element powiatowych ćwiczeń obronnych.

Podczas ćwiczeń urzędnicy razem z powiatowymi służbami zainscenizowali kilka kryzysowych sytuacji. Na drodze powiatowej w Szydłowcu upozorowano wypadek komunikacyjny z udziałem młodzieży, a w Padwi Narodowej przeprowadzono ewakuację dzieci po próbie podpalenia budynku szkoły. Była też akcja ratunkowa związana z zagrożeniem  terrorystycznym – powiatowe jednostki mogły sprawdzić reakcje i działania po odnalezieniu niezidentyfikowanego pakunku w pobliżu szkoły. 

- Ćwiczenia sprawdziły stan przygotowania przedstawicieli powiatowych samorządów i sił ratowniczych wykonujących zadania obronne. Były również okazją do przetestowania systemów łączności, alarmowego obiegu informacji oraz sposobów współpracy pomiędzy powiatowymi i gminnymi zespołami zarządzania kryzysowego – mówi starosta Zbigniew Tymuła.

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe