Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych z Rzeszowa doradzi mieszkańcom regionu

  • 01.06.2017, 13:03
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych z Rzeszowa doradzi mieszkańcom regionu
Czy współczesny tryb życia może zagrażać naszemu życiu? Jakie objawy powinny niepokoić i dlaczego warto o nich jak najszybciej porozmawiać z medykiem? Na te i wiele innych pytań odpowie w najbliższą sobotę w Rzeszowie w Szkole Podstawowej nr 2 personel Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia z Rzeszowa. Kardiolog inwazyjny Adam Młodziankowski wraz z asystentką medyczną spotkają się zainteresowanymi mieszkańcami regionu na organizowanym przez szkołę pikniku „Bawimy się i uczymy”.

Profilaktyka i natychmiastowa reakcja, gdy w organizmie dzieje się coś złego – to dewiza założycieli Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia w Rzeszowie, które oficjalnie otworzy swoją siedzibę 22 czerwca.

Jednak już teraz stawia na wszelkie akcje promocji zdrowia, rozpowszechnianie informacji, ale także zwykłą rozmowę z pacjentem, który na co dzień boryka się ze stresem, nie dosypia, źle się odżywia, czyli po prostu żyje w XXI wieku. Dlaczego? Jak mówi kardiolog Adam Młodziankowski, ogromnym problemem jest lekceważenie przez współczesnego człowieka profilaktyki, badań diagnostycznych, wczesnej konsultacji z lekarzem. – Często jest tak, że pacjent zgłasza się do nas z takimi następstwami chorób cywilizacyjnych, których w zasadzie nie da się już całkowicie odwrócić. A był czas, kiedy było można, warunkiem było tylko wykrycie choroby we wczesnym stadium – akcentuje lekarz. - Właśnie po to, by ten moment wyłapać lub zacząć leczenie najwcześniej jak to w danym przypadku możliwe, chcemy rozmawiać, uczulać, informować. Stwarzamy okazję, by pacjent mógł się bezpłatnie doradzić, zmierzyć ciśnienie, poziom cukru, ale też konsultował się w sprawach, które go niepokoją. I taka okazja będzie właśnie podczas szkolnego pikniku w Rzeszowie. Przyjść czy przyjechać może każdy. Kolejne cenne dla pacjentów wydarzenie diagnostyczne już 24 czerwca w naszej siedzibie.

 
 Choroby, które są wywoływane bądź nasilane przez stres, złą dietę, małą aktywność, czyli przez współczesny tryb życia to m.in. nadciśnienie, cukrzyca, otyłość, bezsenność i wiele innych, które wzajemnie się napędzają. O tym, co robić, by nie stały się cichym zabójcą warto rozmawiać, kiedy jeszcze można ocalić swoje zdrowie – warto w sobotę zajrzeć do Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie, gdzie będzie można o tym porozmawiać z personelem Medicarpathii. Konsultacje oraz pomiary ciśnienia i cukru, będą się odbywać między 11.00 a 13.00.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe