Marszałek Podkarpacia podpisał umowę z władzami Mielca w sprawie transportu publicznego

  • 31.05.2017, 14:53
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Marszałek Podkarpacia podpisał umowę z władzami Mielca w sprawie transportu publicznego
Nowe autobusy, przystanki, droga, pętla autobusowa i podobne inwestycje w Mielcu będą możliwe dzięki podpisanej dziś umowie w G2A Arenie w Jasionce. Podczas konferencji pn. "Regiony rozwijające się - budowanie nowej dynamiki wzrostu w Europie" podpisano dziś umowę na realizację projektu: "Poprawa jakości funkcjonowania transportu publicznego dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Mielec".

Województwo Podkarpackie reprezentował marszałek Władysław Ortyl, miasto Mielec zastępca prezydenta Jan Myśliwiec. Podpisaniu umowy asystował Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Projekt ten będzie dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 (oś priorytetowa V. Infrastruktura komunikacyjna, działanie 5.4 - niskoemisyjny transport miejski).

- To kolejny projekt, który znacząco poprawi jakość transportu w naszym województwie. Cieszę się, że w postępowaniu konkursowym w tym projekcie znalazł się także Mielec i na ulice wyjadą nowe, ekologiczne autobusy. Oczywiście ten projekt to nie tylko wymiana taboru, ale inwestycje drogowe. To jest znaczący projekt, który poprawi kontraktowanie w naszym województwie i przyczyni się do kontraktacji środków europejskich w naszym kraju. Do tego mobilizuje nas Ministerstwo Rozwoju i z tego nasz rozlicza - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

- W imieniu prezydenta Daniela Kozdęby chciałem podziękować marszałkowi Ortylowi za serce i wsparcie przy tym przedsięwzięciu. To są ogromne pieniądze, które wpłyną na rozwój naszego miasta, ale również mają znaczenie w kontekście ekologicznym. Niezwykle ważny jest zakup nowych autobusów, ale zwrócę też uwagę na przedłużenie ulicy, która połączy dwa obszary Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. To zdecydowanie poprawi poruszanie się po naszym mieście - powiedział Jan Myśliwiec, wiceprezydent Mielca.

- Takie umowy jak najbardziej cieszą ministerstwo. To kompleksowe przedsięwzięcie, które z pewnością docenią mieszkańcy. Cieszę się, że jest to inicjatywa dotyczącą miast średnich z poziomu regionalnego. Przypomnę, że niedawno uruchomiliśmy Pakiet dla Miast Średnich z poziomu krajowego, wspierający m.in. przedsiębiorczość - podsumował wiceminister Adam Hamryszczak.

Co zostanie zrealizowane:

Inwestycje przy ul. Powstańców Warszawy (budowa ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Powstańców W-wy, budowa pętli na skrzyżowaniu ul. Szarych Szeregów i  ul. Powstańców W-wy, przedłużenie ul. Powstańców W-wy)

Przebudowa i rozbudowa dworca autobusowego w Mielcu - etap I budowa parkingów

Zakup niskoemisyjnego taboru transportu publicznego (10 autobusów zasilanych olejem napędowym i 4 gazem ziemnym CNG)

Budowa zaplecza technicznego do obsługi taboru transportu publicznego

Budowa zatoki autobusowej w Rzemieniu

Dokumentacja

Działania informacyjno-promocyjne

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe