Nowa odsłona ul. Wojska Polskiego i Al. Kwiatkowskiego – już wkrótce!

  • 24.05.2017, 22:19
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
Nowa odsłona ul. Wojska Polskiego i Al. Kwiatkowskiego  – już wkrótce!
To będzie wielka akcja drogowców i jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w tym roku. Powiat Mielecki właśnie wyłonił wykonawców remontów przy ul. Wojska Polskiego oraz al. Kwiatkowskiego.

Ul. Wojska Polskiego zostanie wyremontowana na odcinku ponad półtora kilometra – w tym m.in. na mocno podziurawionym fragmencie drogi prowadzącej w kierunku mieleckiej obwodnicy. Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Mielcu. Firma zaoferowała najniższą cenę - 3 382 247,39 zł. 

Druga z inwestycji wyceniona została na 2 592 064,73 zł. Taką właśnie ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROKAM z Łoniowa, oficjalny już wykonawca zadania. Firma wkrótce wejdzie na plac budowy. Zajmie się remontem al. Kwiatkowskiego, od wybudowanego w ubiegłym roku ronda w okolicy ul. Przemysłowej, aż po rondo na terenie strefy – to też zostanie przebudowane. Ulicę w nowej odsłonie – podobnie jak i al. Kwiatkowskiego – mamy zobaczyć do końca września. 
Trudna i kosztowna przebudowa zostanie zrealizowana z budżetu powiatu, zewnętrznego dofinansowania i wsparcia magistratu w wysokości 25% wartości inwestycji. - To nowe rozwiązanie. Dotychczas to miasto przejmowało drogi powiatowe po to, aby je remontować. Tym razem, po raz pierwszy w historii powiatu, to my wykonamy przebudowę na terenie miasta –  podkreśla  starosta Zbigniew Tymuła.

Rozstrzygnięty dziś przetarg to drugie podejście do realizacji tych remontów w ciągu ostatnich miesięcy. Poprzednie oferty potencjalnych wykonawców okazały się zbyt drogie. 

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe