Znika problem bezrobocia w Powiecie Mieleckim!

  • 19.05.2017, 15:00 (aktualizacja 19.05.2017 15:02)
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
Znika problem bezrobocia w Powiecie Mieleckim!
Stopa bezrobocia w powiecie mieleckim wynosi zaledwie 6,8% - to jeden z najlepszych wskaźników w całym województwie podkarpackim.

4180 osób - to najnowsza liczba zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mielcu.  – To o ponad 1800 osób mniej niż rok temu. Bezrobocie, w ostatnich 12 miesiącach, spadło o ponad 30% - informuje Renata Siembab, dyrektor mieleckiego pośredniaka. Dodaje, że sytuacja jest równie dobra w całym powiecie. Liczba osób bez pracy zmniejszyła się we wszystkich gminach, a w samym Mielcu – po raz pierwszy od 26 lat – spadła poniżej 2000. 

Mielecki urząd bez przerwy aktywizuje bezrobotnych. Już dziś na pomoc  osobom  poszukującym zatrudnienia, zagwarantowano prawie 18 milionów złotych.  To nie kończy oczywiście  pozyskiwania kolejnych funduszy. - Złożony został wniosek na kwotę ponad 2,3 mln złotych z przeznaczeniem na pomoc osobom bezrobotnym zamieszkałym na terenach wiejskich. Realizowane są programy finansowane nie tylko ze środków krajowych, ale również z funduszy unijnych - w tym projekt konkursowy "Przygotowani do pracy" skierowany do osób powyżej 29 roku życia. Uczestnicy projektu mogą skorzystać wybranej z dwóch ścieżek rozwoju zawodowego, szkoleń oraz staży zawodowych. Budżet projektu to ponad 1,3 mln złotych – przekazuje Renata Siembab. 

Urząd pracy szacuje, że łącznie z różnych form wsparcia – staży, szkoleń, bonów zasiedleniowych, dotacji na założenie własnej firmy oraz dofinansowanych miejsc pracy – skorzysta w tym roku około 2500 osób.

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe