[PILNE] Jest umowa na nową drogę i most w Mielcu!

  • 17.05.2017, 12:54 (aktualizacja 17.05.2017 16:10)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
[PILNE] Jest umowa na nową drogę i most w Mielcu! S. Burek
Marszałek Władysław Ortyl złożył dziś tj. 17 maja podpis na umowie dotyczącej budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od miejscowości Rzędzianowice do ul. Sienkiewicza w Mielcu wraz z nowym mostem na Wisłoce.

Umowę podpisali także Piotr Miąso – dyr. PZDW oraz przedstawiciel wykonawcy Jarosław Jochymek z firmy Budimex. Umowa została podpisana w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej. W podpisaniu umowy wzięli także udział samorządowcy z powiatu mieleckiego, między innymi prezydent Mielca - Daniel Kozdęba, starosta mielecki - Zbigniew Tymuła, wójt Wadowic Górnych – Jerzy Kos, wójt gminy Czermin, a także zastępca wójta gminy Mielec – Jan Mazur. Obecni byli także radni wojewódzcy poprzedniej kadencji, którzy angażowali się w przygotowanie tej inwestycji. 

 

Posłuchaj wypowiedzi Władysława Ortyla:

Posłuchaj wypowiedzi Daniela Kozdęby:

wartość umowy: 38 219 939,06 zł 

planowany termin zakończenia robót budowlanych: 30 października 2019 r. 

Zakres inwestycji:

- Budowa mostu przez rzekę Wisłoka

- Budowa 4-wlotowego ronda na drodze wojewódzkiej nr 983 w Rzędzianowicach

- Budowa 4-wlotowego ronda, skrzyżowania z drogą powiatową nr 114R w miejscowości Złotniki

- Budowa łącznicy pomiędzy nowym odcinkiem drogi, a ul. Henryka Sienkiewicza w Mielcu

- Budowa łącznicy pomiędzy nowym odcinkiem drogi, a ul. Henryka Sienkiewicza w Mielcu (była droga wojewódzka nr 9985) oraz   wiaduktem nad ul. Henryka Sienkiewicza i linią kolejową nr 25

- Budowa oświetlenia na skrzyżowaniach, odpowiedniego odwodnienia drogi oraz kanalizacji deszczowej, zjazdów indywidualnych do działek sąsiadujących

- Zapewnienie ciągłości komunikacji pieszych w obrębie skrzyżowań i wiaduktu.

Głównym elementem nowej trasy będzie most przez rzekę Wisłoka o długości ok. 550 metrów. Ponad 2,5 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 zostanie poprowadzony po nowym śladzie, od ronda na drodze wojewódzkiej nr 983 w Rzędzianowicach, w kierunku na południowy wschód. Powstanie również łącznica o długości 0,3 km doi skrzyżowania z ul. Henryka Sienkiewicza w Mielcu. Jednojezdniowa trasa klasy G(2 pasy ruchu po 3,5 m każdy) będzie posiadała pobocza bitumiczne o pełnej konstrukcji oraz obustronne pobocza gruntowe. Inwestycja będzie realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że wykonawca będzie musiał opracować pełną dokumentację projektową, uzyskać wszelkie wymagane decyzje oraz wykonać roboty budowlane. 

Zobacz relację:

 

Tak będzie wyglądać trasa nowej drogi:

 

Szymon Burek

Zdjęcia (18)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.