PODKARPACKIE kusiło małopolskich turystów!

  • 15.05.2017, 13:09
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
PODKARPACKIE kusiło małopolskich turystów! UMWP
Może by tak wybrać się do jedynego w Polsce czekoladowo-winnego ChocoWine SPA a przy okazji zajrzeć do „okna czasu” w Rzeszowie? Tak nasze województwo promowało się w Małopolsce.

Przez weekend pracownicy Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podkarpackiego, a także Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przekonywali klientów krakowskiej Galerii Bronowice aby odwiedzili Podkarpacie.

Na efektownym stoisku krakowianie mogli dowiedzieć się gdzie prowadzi podziemny tunel zamku w Baranowie Sandomierskim, jakie zagadki przeszłości skrywają podziemia w Jarosławiu i lochy zamku w Krasiczynie a także poznać szczegóły budowy Twierdzy Przemyśl.

Wielbiciele wyjątkowych smaków i doznań estetycznych zachwycą się podróżując Karpackim Szlakiem Ogrodów i Domów Historycznych, Szlakiem Jadła i Wina, Architektury Drewnianej i wieloma innymi. Tutejsze zamki, dwory i pałace zachwycają nie tylko wyjątkową architekturą i opowieściami związanymi z dawnym życiem ich mieszkańców, ale także unikatowymi założeniami ogrodowymi. Zacisze drewnianych świątyń to idealne miejsce na zwolnienie tempa i chwilę zadumy. Po pełnym wrażeń dniu, należy skosztować lampki wykwintnych podkarpackich win. Wybór jest największy w Polsce, bo trunki te oferuje w podkarpackim ponad 160 winnic.

- Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców Małopolski do przyjazdu na Podkarpacie. To bardzo blisko, bo sąsiadujące ze sobą województwa, a jednak myślę, że jeszcze wiele z naszym regionie mogą nasi sąsiedzi odkryć. Prezentowaliśmy nasze walory turystyczne, ale również podkarpackie potrawy regionalne - tłumaczy Marcin Fijołek, prezes PROT-u.

Oprócz gotowych propozycji wycieczek, turyści otrzymają komplet informacji w formie folderów, map i przewodników, które ułatwią podróżowanie i zaopatrzą w niezbędne informacje o atrakcjach województwa. 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe